خانه خردمندان  >  خرد نوشته  >   خرد پول ساز  >  دانلود مقاله

راه های خروج از ورشکستگی در کسب و کار شخصی


در طول زندگی احتمال داره بر اثر اتفاقاتی انسان از لحاظ مالی ورشکسته بشه و از لحاظ روحی افسرده به نظر شما چه کار باید بکنه؟

من یه راه حل میگم و خوشحال می شم شما نظر بدید:

چون سیاست های اقتصادی هرکس مخصوص خودشه و دقیقا در جریان نیستیم موضوع چیه و بررسی دلایل اتفاق و برنامه ریزی برای بهبود قضیه زندگی هر فرد مخصوص خود اون فرده، خودتون باید برنامه ریزی کنید من بهترین توصیه هایی رو که در توانم هست رو می کنم.

اولین نکته اینه: افکار و اعمالی که تاکنون انجام دادین نتیجه اش شده است این، اگر میخواهید اوضاع بهتر شود  دنبال یادگیری اطلاعات، اعمال و رفتار جدید خوب و موثر باشید.

 

نکته دوم : مسئولیت بهتر کردن اوضاع به عهده خودتونه نه فرد دیگه اصلا به امید شانس و پارتی، کمک اطرافیان، وام بانکی و تصوراتی مثل خوب شدن این قسمت قوانین و.. نباشید و منتظر نمونید. باید باهمین شرایطی که دارید و از پایین ترین حد شروع کنید اما با برنامه و هدف و جدی.

 

نکته سوم: هر کاری مخصوصا کار اصولی و با ریشه در اول و شروع اش دردسر زیادی داره و مخصوصا بعضی مواقع آشناها چون میترسن درد سر یک کار اونها رو بگیره از کمک کردن طفره میرن پس باید با توکل بخدا باید روی پای خودتون بایستید و شروع کنید البته من یه فرمول کلی برای شروع کارتون اعلام می کنم تا حد امکان باید رعایت کنید:

شرط اصلی هم اینه:1- تصمیم جدی بگیرید که از درد سرهاش نترسید و به اصطلاح بهاش رو بدین 2- نباید ناراحت و نا امید و افسرده بشین نباید نباید.

حالا راهکار چیه؟

به لطف خدا امیدوار باشید و تلاش کنید.
 اگه طلبکار دارید باید از اونها وقت بگیرید و در ضمن از دست رس اونها دور نشید تا فکر نکنن نمی خواید پولشون رو بدید، بعد دنبال یه کاری باشید که بتونید خرج خودتون رو در بیارید و مقداری از بدهی ها رو بدید، نگاه بکنید ببینید کار قبلی تون قابل اصلاحه یا نه؟ اگه نبود، باید با هر کار حلالی هم که شد باید بسازید حتی مسافرکشی یا کارگری و در کنار اون وقت بذارید ببینید به چه کاری علاقه دارید و استعدادش رو دارید؟ برای یادگرفتن این کار باید هم وقت بذارید و هم اینکه حتی رایگان باید پیش بهترین کاسبای شهر تو اون کار برید شاگردی اونم حداقل یه سال.

چون باید چهار فصل یه کار ببینید و بفهمید کاسبای وارد چطوری باهاش برخورد می کنن و یاد بگیرید اصول فکری و باورها و کارهاشون رو.

 در ضمن باید خرجتون رو به پایین ترین حد بیارید و از دخلتون هر جوری شده 20 درصد رو پس انداز کنید، چون برای کار جدید نیاز به سرمایه دارید و پس از یه سال اگه شرایط مناسب بود وارد اون کار بشید.
 

یا اینکه می تونید کلا بی خیال بشید پس از کمی تسویه بدهی ها در یه شرکتی وارد کار بشید و در سطح پایین جامعه مشغول بشید، البته من این رو تایید نمی کنم چون آدم در حد زنده مانی می مونه، تا حد امکان اگه کاری رو هم شروع می کنید دنبال وام نباشید با سرمایه کم شروع کنید آروم آروم برید جلو، ولی حتما برای آینده برنامه ریزی و هدف داشته باشید و وقت زیاد برای کار کردن بذارید.

ممنون می شم شما هم اگه نظرات خودتون رو بفرمایید.

این فایل ها رو هم تماشا بفرمایید:

1-راه هایی برای افزایش رزق و روزی

 
 
 
 

 

                                                                                                                                                                             

                                                                                                                                                                     خردمندان لبخند موفقیت 

  1337        0        رایگان       بازدید : 1590
بازدید : 1123
بازدید : 1107
بازدید : 1072
بازدید : 453