آموزش راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

این جلسه آموزشی است برای اکثر کسانی که دوست دارند کار خودشان را داشته باشند ولی سرمایه نقدی آنها کم است. بسیاری از افراد این شراط را دارند و دنبال راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم هستند، و می خواهند به سود دهی بالا برسند، اصولا بهتره برای راه اندازی کسب و کار های از سرمایه کم شروع کنیم، اساس کار یکی است ودر بسیاری از جهات فرقی نمی کند، می شود با سرمایه کم کار تولیدی انجام داد، می شود با سرمایه کم کار خدمات انجام داد، می شود با سرمایه کم کار فروش کالا انجام داد، با سرمایه کم می شود در منزل کسب و کار خانگی برای بانوان راه انداخت، با سرمایه کم می شود کسب و کار اینترنتی راه انداخت.

 

به جمله "شروع کار با سرمایه کم" دقت کنید.

این جمله از چند بخش متفاوت تشکیل شده، دربخشی از آن راجع به کار صحبت می شود و منظور از کلمه " کار " انجام اعمالی است که در قبال آن بتوانیم درآمد داشته باشیم. روش انتخاب کردن شغل مناسب در جلسات قبل گفته شده است، و راجع به برنامه ریزی هایی که در یک شغل وجود دارد  در دوره عبور از مسیر گذار در راه اندازی کسب به طور اساسی صحبت شده است، عدم آگاهی از این برنامه هاست که باعث شده بسیاری از افراد در کسب و کار خود شکست بخورند.

راجع به آموزش این که کار را چگونه انجام بدهیم که منجر به درآمد شود توضیحاتی نیز آورده شده است و در قسمت آموزش دوره راه اندازی کسب و کار اساس این مطلب اشاره شده است.

پس از مرحله آموزش باید برای راه اندازی کاری که در نظر داریم اقدام عملی بکنیم، یکی از دلایل عدم شروع یک کسب وکار و یا از بین رفتن کسب وکار کمبود سرمایه نقدی است،

زمانی که از افرادی که در کسب وکارشان شکست خورده اند، کمبود سرمایه نقدی مهم ترین دلیل شکست کسب وکارها ذکر شده است، هرچند نمی شود این دلایل را رد کرد، اما به نظر من کمبود سرمایه برای شکست یک کسب و کار دلیل اول نیست و درجه سوم اهمیت قرار دارد، قبل از کمبود پول، نبود ذهن ثروت ساز که در جلسه پنجم بسیار زیاد درباره خصوصیات اش توضیح دادم به عنوان دلیل دوم، از بین رفتن کسب و کارهاست و دلیل اول را در جلسات بعدی ذکر خواهم کرد.

بین ثروتمند شدن و شروع ثروتمند شدن یک تفاوت اساسی وجود دارد که باید دقت کرد، برای ثروتمند شدن باید پول روی پول گذاشت و با انباشت پول ما ثروتمند می شویم، اما برای شروع ثروتمند شدن نیازی به داشتن سرمایه مالی زیاد نیست.

کسی که می خواهد کسب و کاری را شروع کند، احتیاج به حداقل سرمایه مادی دارد، که می تواند مال خودش نباشد، وام باشد و یا بدهی، اما مهم تر از این ها،قانون  تعادل سرمایه ها با میزان موفقیت و درآمد است.

در این جلسه قانون تعادل سرمایه با درآمد را مطرح کردم و گفتم که:

 
"میزان موفقیت در درآمد کسب و کار، ارتباط مستقیم با مجموعه سرمایه های لازم برای کسب و کار دارد، این تعادل همیشه برقرار است"

 

به همین دلیل است بعضی از افراد بدون سرمایه نقدی و یا حتی بدهی توانسته اند کسب و کار خود را شروع بکنند، آنها در سایر سرمایه های مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار توانمند و قوی هستند.

 

باید ابتدا به نقطه شروع کسب وکار برسید و سپس اقدام به خروج از کار قبلی بکنید

موضوعاتی که در این فایل مطرح شده است :

 

انواع سرمایه و قانون تعادل سرمایه با میزان موفقیت و درآمد.

روش ترک کار قبلی و رفتن به کار خودمان، بدون این که سختی مالی زیادی را بگذرانیم

 چرخه ثروتمندی چیست و چگونه می شود شروع کرد؟

چگونه با بدهی هم بتوانیم کسب وکار خود را شروع کنیم؟

شخصیت مالی خودتان بشناسید و بدانید ذهنتان چه اخلاقی دارد؟

خصوصیت ذهن ثروت ساز و ثروت سوز چیست؟

مهمترین نکات چرخه ثروتمندی اشاره شده است.

شرایط تامین هزینه و روش های متفاوت تامین سرمایه.

روش جذب نیرو با کمترین هزینه و بهترین بهره وری.

با چه روشی سرمایه گذار ها را راضی بکنیم؟

شروع کسب و کار با پول بسیار کم نیز امکان‌پذیر است، اما وابسته به باور شماست
مرجع اصلی مطلب :

عبور از مسیرگذار در راه اندازی کسب و کار- جلسه پنجم "راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم"