"جزئیات مراحل قانون جذب را چگونه اجرا کنیم"

"جزئیات مراحل قانون جذب را چگونه اجرا کنیم"

در این مقاله می‌خواهم راجع به موضوعی که اصطلاحاً به "قانون جذب" معروف است و جزء بحث‌های متافیزیکی است، صحبت‌هایی بکنم. آنچه به معنی تمرکز و توجه برای به دست آوردن خواسته‌ها و در مسیر خواسته بودن، که به نام "قانون جذب" معروف شده است، اصولی برای انجام دارد. اگر می‌خواهید مراحل آن یعنی درخواست، باور قلبی و دریافت را اجرا کنید، می‌توانید از مقالات و مطالب موجود در رابطه با مراحل قانون جذب استفاده کنید. خلاصه‌ای از روش عمومی اجرای مراحل قانون جذب در پاراگراف بعدی آمده است. و در ادامه مقاله روش متفاوتی را خدمت شما ارائه می‌دهم که با دقت در نکات ریزش می‌توانید آن را در زندگی و کسب‌وکارتان به کار بگیرید:

 برای استفاده از "قانون جذب" و برای به دست آوردن آنچه می‌خواهید، سعی کنید آرامش و کنترل خود را در دست داشته باشید. اگر دنبال روشی هستید، می‌توانید با استفاده از مقاله اصول مراقبه یا مدیتیشن هرروز 5 دقیقاً مراقبه کنید تا در مسیر آرامش باشید. پس از مدیتیشن به خواسته‌ای که دارید توجه، تمرکز و فکر کنید. خواسته خودتان را به‌وضوح در ذهن خود تصور کنید و آن را از جهان و خالقش بخواهید و مطمئن باشید که این اتفاق می‌افتد. رسیدن به خواسته‌تان را تصور کنید، راجع به محاسن خواسته و شرایط زندگی‌تان با حضور آن خواسته بنویسید. هرروز تکرار کنید تا در مسیر آرزویتان قرار بگیرید و امیدوار باشید که به آن خواسته یا بهتر از آن می‌رسید، قدردانی و تشکر از خداوند را فراموش نکنید! و انجام درست‌کارهای درست هم جزئی از مراحل قانون جذب است.

روش زیر شامل یک دستورالعمل با مراحل هفتگانه است که در زمان استفاده از قانون جذب باید انجام شود:

 

مرحله 1) سعی کنید ذهنتان را آرام کنید:

 مراحل قانون جذب

به هر صورتی که ذهنتان آرام باشد، می‌توانید این کار را انجام دهید اما پیشنهاد می‌شود 5 تا 10 دقیقاً این کار را انجام دهید. سعی کنید در یک مکان تقریباً ساکت و آرام بنشینید. انجام این کار قدرت مغز را افزایش می‌دهد و ذهن شمارا در حالت مراقبه قرار داده و قدرتمند می‌کند. خودتان را در این زمان شاد و قدرتمند تصور بکنید و احساس کنید خداوند همراه شماست و به صحبت‌های شما گوش می‌دهد و شمارا به بهترین مسیر برای رسیدن به آرزوهایتان هدایت می‌کند. در این لحظات از خداوند آرامش ذهنی و خلاصی از شر افکار گوناگون را بخواهید و تمام توجهتان به حضور خداوند در زندگی‌تان باشد. البته یادتان باشد این آرامش شروع کار است مراحل مهم را در ادامه خواهید فهمید.

 

مرحله 2) خواسته خود را دقیق، با اطمینان و بدون ذره‌ای شک، انتخاب کنید و حدود آن را مشخص کنید:

 مراحل قانون جذب

آنچه را که خواهان آن هستید به‌صورت کامل مشخص کنید. رنگ، وزن، شرایط و سایر اوضاع مادی و معنوی آن را دقیق بدانید. لطفاً تا زمانی که تردید دارید و دقیقاً به حدود خواسته خود مشرف نیستید به مرحله بعدی نروید.

 به خاطر داشته باشید که شما بافکر و توجه قلبی به درخواستتان فرکانس هایی به جهان می فرستید و جهان وظیفه دارد به افکار شما پاسخی مناسب و هم سنگ‌فیزیکی‌اش را بدهد. به همین دلیل است که باید، بدانید دقیقاً چه می‌خواهید. اگر شما واضح و با اطمینان خواسته خود راندانید، با انجام مراحل بعدی جهان فرکانس نامشخصی دریافت می‌کند و نتایج نامشخصی را به زندگی‌تان ارسال می‌کند. نتیجه‌ای که متمرکز نباشد تبدیل به همسنگ‌ فیزیکی‌اش نخواهد شد و خبری از معجزه موفقیت نخواهد بود. یکی از مهم‌ترین دلایل نرسیدن به خواسته‌ها پس از منطبق نبودن با قوانین جهان، متمرکز نبودن در تمام لحظات است. پس مطمئن شوید که خواسته شما دقیقاً مشخص است و دقیقاً آن چیزی است که شور و شوقی قوی و فراوان در جان شما ایجاد می‌کند، و شما حاضرید به خاطر آن دست به عمل به الهامات دریافتی بزنید. یادتان باشد خواسته شما سرنوشت و آینده‌تان را می‌سازد.

 

مرحله 3) باایمان از حاکم این جهان (خداوند متعال) درخواست کنید:

 مراحل قانون جذب

 

خواسته خود را باایمان به برآورده شدن بخواهید. می‌توانید تصویری ذهنی ازآنچه می‌خواهید را به نقطه‌ای متمرکز از جهان بالای سرتان ارسال کنید. یا اینکه آن را  درجایی مناسب ازنظر خودتان تصور کنید.

به درخواست شما از همان شروع پاسخ داده خواهد شد. به شرطی که آن خواسته را مال خود ببینید وزندگی با آن را تجسم کنید. البته شاید به روشی که شما انتظار دارید پاسخ نشنوید! هرچقدر تجسم و تصویرسازی شما دقیق‌تر باشد، بهتر است. خودتان را در حال استفاده از خواسته یا همراهی و همکاری با خواسته ببینید و روی آن تمرکز کنید. فرضاً اگر یک ماشین است. در تصویر ذهنی خود داخل آن بنشینید، اطراف و ظاهرش را ببینید با آن رانندگی کنید و به محل دلخواه بروید. یا اگر فردی است که شما تقاضای دیدنش رادارید، خودتان را روبروی او ببینید، خصوصیات موردنظرتان را در فرد مقابل ببینید با او صحبت کنید و خواسته‌هایتان را مطرح کنید. مسیر برای برآورده شدن ارائه ندهید، و دقیق روی یک فرد یا یک وسیله تأکید نکنید. دنیا، دنیای فراوانی است، خصوصیات موردنظرتان را در آن شرایط تصور کنید و لحظه رسیدن به آن و زندگی موردنظرتان را تصویرسازی کنید.

 

مرحله 4) خواسته خود را روی کاغذی بنویسید:

 مراحل قانون جذب

 

با نوشتن آرزوها و خواسته‌های خود آن‌ها را به بند می‌کشید. نوشتن عظمت بسیار زیادی با خودش دارد و تعهد قدرتمندی در ناخودآگاه شما برای ارسال فرکانس مناسب ایجاد می‌کند. در مصاحبه‌ای که با یکی از کارآفرینان انجام دادم، تأکید نوشتن ایشان برای خود من هم جالب بود متن مصاحبه را می‌توانید از آخر مقاله پیدا کنید.

برای نوشتن باید اصولی را رعایت کنید، کلمات حرمت دارند پس بهترین کلمات را برای درخواست کردن انتخاب کنید، و سعی کنید ارزشمندترین بیان را بیاورید. طوری درخواست بکنید که انگار از قدرتمندترین فرد جهان می‌خواهید. چون واقعاً از او می‌خواهید. می‌توانید با جمله‌ای مثل این شروع کنید:"من اکنون بسیار شاد و سپاسگزار هستم که ..." و در آخر جمله (یا پاراگراف) آنچه را که می‌خواهید را به خداوند بگویید و با یکی از صفت‌های عالی خداوند جمله‌تان را به پایان برسانید.

یک مثال معروف برای شما از شیوه درخواست حضرت سلیمان می‌گویم:

قَالَ رَبِّ اغْفِرْ لِي وَهَبْ لِي مُلْكًا لَّا يَنبَغِي لِأَحَدٍ مِّن بَعْدِي إِنَّكَ أَنتَ الْوَهَّابُ ﴿ص: ٣٥﴾

گفت: پروردگارا! مرا مغفرت بده و به من حکومتی عطا کن که بعد از من سزاوار هیچ‌کس نباشد، که تو بسیار بخشنده‌ای!

بهتر است خواسته خود را در زمان حال بنویسید، طوری که در حال حاضر آن رادارید. از جملات مثبت و باورهای قدرتمند کننده استفاده کنید. هرروز تا زمانی که آرزویتان برآورده شود، چشمانتان را ببندید و آن را تصور کنید، درست مثل‌اینکه در حال حاضر اتفاق می‌افتد و تصوراتتان را بیشتر و روشن‌تر بنویسید و یا با خود بگویید. و دلیل مناسب و موجهی را هم به خاطر خواستن این خواسته بنویسید.

 

مرحله 5) حس داشتن خواسته را احساس کنید:

 مراحل قانون جذب

 

پس از رسیدن به آرزوهای خود، چه احساسی خواهید داشت . صحبت شما، رفتار شما و فکرتان چگونه خواهد بود؟ از همین الآن آن کارها یعنی فکر، رفتار و گفتار را عملی کنید. شادی‌تان را و حس خوب ناشی از آن را باید در عمل نشان بدهید.درواقع سخت‌ترین و مهم‌ترین قدم قدرتمند در استفاده از "قانون جذب" همین مرحله است. زیرا زمانی که شروع به انجام این مرحله می‌کنید، باید احساس کنید که دیگر به آن خواسته نیاز ندارید چون احساس شما طوری است که انگار آن رادارید! البته انجام این کار واقعاً لازم است هرچند در اوایل کار احمقانه به نظر برسد. چون، جهان طبق وظیفه‌اش برای دادن معادل فیزیکی یک خواسته فرکانس، اندیشه و احساس مشابه آن را دریافت کند. در این مرحله است که اگر کاری و عملی به ذهنتان خطور کرد یا از جایی شنیدید باید عمل بکنید. و با اطمینان و صبر حرکت کنید. همیشه یادتان باشید عمل مناسب در مسیر مناسب حتماً لازم است ولی نباید روش عمل را از قبل انتخاب کنید، در حین انجام مراحل عمل مناسب و مسیر جواب گرفتن با این عمل را دریافت خواهید کرد.

 

مرحله 6) شکرگزاری و سپاس گذاری را انجام بدهید:

 مراحل قانون جذب

 

همه نعمت‌هایی که خداوند به شما داده است را در لیستی بنویسید. برای آنچه در حال حاضر دارید سپاسگزار باشید و از همه‌چیزهایی که جهان به شما داده است سپاسگزار باشید. در اواسط لیست خواسته خود را هم اضافه کنید  و برای داشتن آن سپاس گذاری کنید.

خداوند  در قرآن می‌فرماید:

« لَئِن شَكَرْتُمْ لَأَزِيدَنَّكُمْ »

«اگر شکرگزاری کنید، (نعمت خود را) بر شما خواهم افزود»

قانون جهان ثابت است، سپاسگزاری‌های ما، سیستم جهان را به انجام کارها و دادن هدایای بهتر ترغیب می‌کند تا چیزهای بیشتری را به شما بدهد. هرروز به خاطر داشته‌ها و حتی نداشته‌ها شکرگزار خداوند باشید. موارد برای سپاسگزاری بسیار زیاد است. به‌عنوان‌مثال؛ اگر شما قبلاً مورد آزار و اذیتی قرار گرفتید و الآن دیگر خبری از اذیت کننده نیست، این‌یک دلیل است که باید به خاطر آن سپاسگزار باشید. اگر فرد مناسبی برای صحبت کردن دارید، این مورد دیگری است که به خاطر آن باید از خداوند تشکر کنید. اگر سالمید، اگر نانی برای خوردن دارید، اگر محلی برای خواب‌دارید، حتی به خاطر سوادی که برای خواندن این متن دارید و... از خداوند تشکر کنید. همچنین از خداوند برای این روند و سیستم ثابتی که دارد تشکر کنید. قدردانی کردن، باعث افزایش ظرف لیاقت شما برای دریافت نعمت‌ها می‌شود و درخواست شما سریع‌تر به سمت شما می‌آید.

 

مرحله 7) به خداوند اعتماد کن و نگران نباش:

 مراحل قانون جذب

صبور باشید، توکل کنید و امیدوار به دریافت خواسته‌تان باشید. تصور کنید که در جهانی زندگی می‌کنید که هر چه را واقعاً می‌خواهید، و نسبت به خواستنش صد درصد مطمئنید، در یک‌لحظه برآورده می‌شود و فقط نیاز است شما در مسیر وجود آن خواسته قرار بگیرید. نگران و مضطرب از نرسیدن به آرزویتان نشوید. اتفاقات جهان آیینه دنیای ذهنی شماست.

 نکته مهم اینکه، مرتب در جستجوی آرزوهایتان نباشید. محتاج خواسته و در ذهن و قلب اسیر آن نباشید، مردم معمولاً با این کار فرایند جذب را خراب می‌کنند. چون خود را کوچک‌تر از خواسته‌شان می‌بینند! و اختیار احساساتشان را به بودن یا نبودن آن وصل می‌کنند. اگر مرتب نگران و چشم‌انتظار رسیدن به آرزوهایتان باشید با این کار به جهان می‌گویید من نیازمندم، محتاجم و ضعیف. پس هم سنگ فیزیکی آن خواسته یعنی، ضعیف بودن و اتفاقات ناشی از ضعف را دریافت می‌کنید.

 به جهان اثبات کنید که شما بزرگ‌تر از خواسته‌تان هستید تا آرزویتان به سمت شما جذب شود، برای بزرگ‌تر شدن از خواسته‌ها نیاز به همراهی قدرتی بزرگ با خوددارید. به خدا توکل کنید با در مسیر خدا بودن، خداوند همدست شما می‌شود و بسیار بزرگ‌تر از خواسته‌هایتان می‌شوید و به‌راحتی آن‌ها را به دست می‌آورید.

 در مسیر خدا بودن، ایمان و صبوری می‌خواهد. صبور باشید. ناراحت نباشید اگر خواسته‌هایتان بلافاصله اتفاق نیفتد. به دنبال هر روش ذهنی یا عملی پیش رو نباشید. بر روی روش برآورده شدن خواسته‌ها یا "چگونگی" اتفاق افتادن خواسته به زندگی‌تان تأکید نکنید. اجازه دهید خداوند آن را از بی‌نهایت راه‌هایی که دارد به زندگی شما وارد کند. خداوند از همه به انجام کارش دقیق‌تر و واردتر است. وقتی به دنیا و یا خداوند "چگونگی" کار را می‌گویید، در حقیقت از ضعف در ایمانتان سخن می‌گویید. خداوند قدرتش بی‌نهایت و دستانش باز و قادر مطلق است و آگاه به خیر ماست و مطمئن باشید کمکتان می‌کند. مهم‌ترین نکته اینکه در انتخاب خواسته‌های قلبی‌تان دقیق باشید چون در هر مسیری که باشید خداوند کمکتان می‌کند.

 

كُلًّا نُّمِدُّ هَٰؤُلَاءِ وَهَٰؤُلَاءِ مِنْ عَطَاءِ رَبِّكَ وَمَا كَانَ عَطَاءُ رَبِّكَ مَحْظُورًا ﴿الإسراء: ٢٠﴾

"همه را مدد می‌دهیم، هم اینان و هم آن‌ها را با عطای پروردگارت، و عطای پروردگارت هرگز (از کسی) منع نشده است."

 

همه خواسته‌های ما ناشی از ایمان ماست و خداوند از فیض رحمتش آن‌ها را به ما می‌دهد، وظیفه‌ی ما درخواست و تشکر است. هیچ موقع شکرگزاری را فراموش نکنیم.

هادی آقاجانلو

لطفا این مطالب را هم مشاهده بفرمایید:

"کمربندت را سفت‌تر ببند. ترسیدن عادی است"

چرا در قانون جذب "دانستن باور کافی نیست؟"

"پس این معجزه موفقیت کی می‌آید"

 "فرکانس هایی به جهان می فرستید"

 مصاحبه با "مهندس غلامحسین جمیلی" در رابطه با مهم‌ترین اصول راه‌اندازی کسب‌وکار

"چگونه مراقبه (مدیتیشن) کنیم"

"دوره رایگان آموزش قانون جذب"

  2457        0        رایگان       بازدید : 2172
بازدید : 2157
بازدید : 2093
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید