بهترین داستان‌های انگیزشی موفقیت، داستان شماره 2- قاتل خودت هستی!!!

بهترین داستان‌های تأثیرگذار انگیزشی برای عبور از مسیر گذار موفقیت

داستان شماره 2- قاتل خودت هستی!!! یه دونه از فلانی خوردی صدتا از خودت


یه لحظه به اطرافش نگاه کرد دید داره از نمای دور به جسمش که افتاده گوشه اتاق نگاه می کنه، الآن احساس سبکی داشت ولی جسمش سرد بود. دید که می تونه پرواز بکنه! به همه‌جا سر کشید بقیه اعضای خانواده خواب بودن، پروازش رو ادامه داد تا به محل کارش رسید دید رئیسش پشت میز نشسته و مشغول کارشه. رفت پیشش

و گفت:چرا به من بی‌احترامی کردی؟ چند ماه دارم کابوس می‌بینم و از دست‌تو اذیت میشم، می‌خوام حسابت رو برسم و نابودت کنم!

رئیسش گفت: چی میگی تو مُردی خبر نداری، بنده خدا تو به جرم خودکشی قراره بری جهنم!

پاسخ داد: یعنی چی مردم، چرا باید برم جهنم؟

رئیس جواب داد: تو طی چند ماه گذشته دائماً به بدنت سم تزریق می‌کردی تا اینکه بالاخره امشب خودت رو راحت کردی! تو اجازه این کار رو نداشتی ولی انجامش دادی حالا حاضر شو برای پاسخ دادن.

پاسخ داد: کدوم سم؟ من تنها چیزی که یادمه این بود که درست 3ماه قبل تو سالن کنار بقیه همکارانم به من گفتی که تو مزاحم کار شرکتی، تو داری باعث عقب افتادن شرکت میشی، تو رو با این شرایط نمی‌خواهیم. برو اخراجی! و من از اون موقع به بعد ناراحت و دل‌شکسته هرروز  و هرلحظه به خاطر اون جمله‌ای که گفتی دارم خودخوری می‌کنم. من بیش از ده سال برای تو با جون و دل کارکردم، این بود پاسخ زحمت هام؟

رئیس جواب داد: ناراحت بودم از دستت احترامم رو نگه نداشتی به همین خاطر اون حرف‌ها رو گفتم تا حساب کار دستت بیاد و فردای اون روز فراموش کردم که چی گفتم، مرد مؤمن من هزارتا کاردارم و سعی می‌کنم به سریع‌ترین روش مسائل رو حل کنم. و هدایت تو رو اون روز این‌طوری انجام دادم سریع و تأثیرگذار!

پاسخ داد: این هدایت سریع و تأثیرگذار شما سه‌ماهه خوردوخوراکم رو گرفته، مهر و محبت به خانواده‌ام رو از من گرفته، آرامش و آسایشم رو گرفته، اما خودت راحت و بی‌خیال داری زندگی‌ات رو می‌کنی؟

رئیس پاسخ داد: این مشکل تو هستش که خیلی درگیر صحبت‌های من شدی وقتی دو سه روز بعد باتو صحبت کردم باید می‌فهمیدی که موضوع رو فراموش کردم و در ضمن خودت باید از خودت مراقبت می‌کردی نه من از تو! اگه قرار باشه به ازای هر ناراحتی کارکنانم، افسرده بشم دیگه نمی تونم کارها رو مدیریت کنم و زندگی کنم. تو نباید عزت‌نفس ات وابسته به رفتار و گفتار من یا هر فرد دیگه می‌شد. هرکس زندگی مخصوص به خودش رو داره و اختیار احساساتش هم باید دست خودش باشه.

پاسخ داد: یعنی چی، هرچی دلت خواست گفتی و دلم رو شکستی و الآن میگی به من مربوط نیست؟

رئیس پاسخ داد: من این نوع برخورد رو با خیلی‌ها داشتم تو ضعیف بودی که با چند تا جمله خودت رو باختی و با هر سری ناراحتی و خودخوری  اقدام به خوردن سم کردی و امشب هم دیگه جونت رو از دست دادی! کاش قبل مُردن می‌فهمیدی که شايد رفتار ناخوشایند ديگران رو نتونى كنترل كنى، اما مدت‌زمانی كه درگيرش ميشى رو ميتونى كنترل كنى.

در همین حین بود که دو نفر اومدن به سمت فرد، بهش گفتن بیا تو به جرم کفر و خودکشی باید بری جهنم!

گفت: آخه چرا من گناهی ندارم فقط خیلی ناراحت و افسرده بودم تازه خدا هم کمکم نکرد و انتقامم را نگرفت!

یکی از آن‌ها جواب داد: 

إِنَّهُ لَا يَيْأَسُ مِن رَّوْحِ اللَّهِ إِلَّا الْقَوْمُ الْكَافِرُونَ

بی‌گمان جز گروه کافران (کسی) از رحمت خدا نومید نشود

همین‌که دستانش را گرفتند دادی زد و از خواب پرید!!!

بهترین داستان‌های انگیزشی موفقیت، داستان شماره 2- قاتل خودت هستی!!!

هادی آقاجانلو

بهترین داستان‌های انگیزشی موفقیت، داستان شماره 1- باور کن ارباب لازم نداری

بهترین داستان‌های انگیزشی موفقیت، داستان شماره 3- نه هیس! من اسیر جهان نیستم!

  795        0        رایگان       بازدید : 2111
بازدید : 2098
بازدید : 2035
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید