عجیب‌ترین راز از اسرار ذهن ثروتمندان

عجیب‌ترین راز از اسرار ذهن ثروتمندان

ثروتمندانی که به‌صورت خودساخته توانسته‌اند به ثروت زیادی برسند در ذهنشان رازهای زیادی دارند، اما یکی از عجیب‌ترین آن‌ها امروز در این مقاله بررسی می‌شود.

اگر صحبتی با یک فرد ثروتمند انجام داده باشید و احیاناً ایده پول‌ساز خود را با او مطرح کرده باشید، ممکن به این نکته عجیب در همان لحظه اول واقف شوید. قیافه فرد ثروتمند نشان می‌دهد که آیا ایده شما ثروت ساز است یا نه؟ و این موضوع با واکنش انسان‌های عادی تفاوت دارد.

موضوع اینجاست که وقتی ما با هر فردی راجع به ایده خود صحبت می‌کنیم از قیافه او و نحوه رفتارش می‌توانیم بفهمیم که آیا به ایده ما را قبول دارد یا نه؟ اگر با افراد نزدیکتان صحبت کنید راحت‌تر می‌توانید بفهمید که آیا او ایده شمارا قبول دارد یا نه؟ بحث ما در درستی تشخیص این موضوع است. فرد ثروتمند می‌تواند دقیق‌تر از سایرین  در تائید یا عدم تائید ایده شما واکنش نشان بدهد و صحبت کند. و واکنش و نظر او درزمینه مالی قابل‌اتکاتر است.

راز مهم و عجیبی که از اسرار ذهن ثروتمندان است چگونگی تشخیص این مسئله است.

در ظاهر رازی در کار نیست هر فردی که تجربه زیادی راجع به یک موضوع دارد می‌تواند راجع به آن موضوع سریع‌تر و راحت‌تر صحبت کند و نظراتش اکثراً درست است به شرطی که دچار خطای هاله‌ای نشود. این موضوع کاملاً درست است، تجربه درجاهای زیادی برتر از علوم عمومی و اطلاعات است.

اما در کنار اثر مستقیم تجربه رشد ذهن و الگوی ذهنی نیز مطرح می‌شود. گاهی می‌بینیم که فرد ثروتمند خیلی عمیق‌تر از مجموع تجربیاتش راجع به موضوعی صحبت می‌کند. انگار این فرد دارای آگاهی خاص و الهاماتی خاص است او بهتر از حد توان منطقی‌اش نظرات و راهنمایی‌هایی ارائه می‌دهد. در این زمان اگر از این فرد توضیحاتی بپرسید و دلایل منطقی بخواهید شاید آن‌قدر که انتظار دارید دلایل منطقی نشنوید ولی درنهایت می‌بینید که نظر و صحبت او درست بوده است! به نظر شما این چگونه ممکن است؟ چگونه ممکن است فردی نظری و توضیحی بدهد که درست باشد ولی بسیار کامل‌تر از تجربیات و علم او باشد این رازی است که درباره آن در این مقاله صحبت می‌کنم.

فردی که یک ثروتمند خودساخته می‌شود از مشقات و سختی‌های زیادی عبور می‌کند، هیچ شانس و رفتار ماورایی در کار نیست. او ابتدا قدم‌هایی را برمی‌دارد که سخت است و میزان حرکتش نیز کند است اما همچنان که در مسیر پیش می‌رود و در سختی‌ها پا پس نمی‌کشد بالاخره راهی مشخص و مناسب برای رشد را پیدا می‌کند، این راه یک مسیر فیزیکی یک ترفند و یا چند باور ساده نیست این راه یک نگرش است یک سبک است و یک هدیه الهی به فردی است که توانسته تا اینجای مسیر بیاید.

این سبک ذهنی و نگرشی یک مرحله رشد است و با دانستن قابل‌درک نیست، یعنی هرچقدر هم که توضیح بشنویم و یا بخوانیم قابلیت فهمیدن آن را به دست نخواهیم آورد مگر اینکه در آن جهت عملاً حرکت کنیم.داشتن اطلاعات لازم است، مطالعه لازم است، اما هیچ‌کدام از این‌ها به معنی آگاهی از این راز نیست. این راز را باید به دست آورد و آن را از درون انواع مطالب و موضوعات استخراج کرد. و هر کس وظیفه  خودش است که این کار را انجام بدهد، البته وجود استادی که قبلاً این مسیر را رفته مطمئناً کمک بسیاری به فرد طالب این راز می‌کند، بگذارید راجع به این راز یا شمه ثروت ساز توضیحات بیشتری بدهم.

رازی وجود دارد که در اثر تلاش و به دست آوردن اطلاعات و تجربه و کار درزمینهٔ کسب‌وکار در اختیار افراد حاضر در آن مسیر قرار می‌گیرد. اگر فردی به درک این راز برسد به‌صورت ناخودآگاه الگویی ذهنی در درونش پیدا خواهد کرد که هر ایده و یا موضوع مالی به او پیشنهاد شود پس از کمی بررسی می‌تواند از موفق یا ناموفق بودن آن ایده حداقل درباره خودش نظری قوی ارائه بدهد. افراد دارای این نگرش انسان‌هایی خاص یا استثنایی نیستند و حتی احتمال دارد که درزمینه های دیگر زندگی دارای مشکلات و دردسرهایی نیز باشند ولی به دلیل حرکت در این مسیرگذار توانسته‌اند رشدی خاص را پیدا بکنند.

عجیب‌ترین راز از اسرار ذهن ثروتمندان

نکته جالب اینجاست این رشد معنوی درزمینه تشخیص ایده‌ها و فرصت‌های ثروت ساز وابسته به اعتقادات مذهبی نیست بلکه وابسته به مسیر گذاری است که فرد طی می‌کند و یک سری اعتقادات معنوی درست درزمینهٔ ثروت سازی را به دست آورده و درک می‌کند، به همین دلیل است که یک فرد ثروتمند می‌تواند هر مذهبی داشته باشد و یا حتی یک فرد غیرمذهبی باشد. اما خب همان‌گونه که معتقدم داشتن اعتقادات مذهبی در این مسیر بهتر است چون به‌مرور افراد از هدف داشتن ثروت فقط برای ثروتمند شدن دورتر می‌شوند و به سمت اعتقادات قدرتمندتر می‌روند و اعتقادات مذهبی در این موقع بسیار کمک‌کننده و ضروری است.

در رابطه با این راز باید بگویم که الگوی ثروت سازی و تشخیص فرصت موجود در ذهن ثروتمندان نیاز به حرکت و تلاش در محیط واقعی و اقدام برای ثروت سازی دارد و قبل از حرکت عملی در ذهن فرد وارد نخواهد شد هرچند دانستن این نگرش‌ها که بخش عمده‌ای از آن را در مرحله دوم دوره ساخت و پرورش یک ذهن ثروت ساز گفته‌ام، کمک بسیار زیادی برای بسترسازی و رشد فرد می‌کند.

موضوع کلی را مجدداً بیان می‌کنم، افراد خودساخته ثروتمند در یک سری رفتارها، نگرش‌ها و کارها با عموم مردم تفاوت‌هایی رادارند، که بسیاری از مردم از آن به‌عنوان اسرار ذهن ثروتمندان یاد می‌کنند با توجه به مطالعه‌ها و بررسی‌های میدانی که داشتم برخی از این رازها ظاهرسازی است و اصلاً رازی نیست بلکه بیشتر نکته انحرافی است، مثل‌اینکه فلانی به این دلیل ثروتمند است که فلان کت‌وشلوار یا ماشین را دارد، یا به این دلیل ثروتمند است که در فلان جا دفتر دارد، یا به این دلیل ثروتمند است که زیرخاکی پیداکرده است، یا به این دلیل ثروتمند است که فلان دعا را با خود دارد و موضوعاتی شبیه به این موارد. این‌ها همگی نکته انحرافی هستند. در عوض اطلاعات و نگرش‌هایی در دسترس خانواده‌های ثروتمند و یا افراد ثروتمند است که می‌شود گفت کمک خوبی به ثروتمند شدن آن‌ها می‌کند. البته در اکثر موارد این اطلاعات موضوعات غیرقانونی نیستند بلکه سبک تفکر انسان‌های موجود در سطوح مالی بالای هر جامعه را نشان می‌دهند. موضوع سوم مربوط به بررسی‌های من درزمینه ثروت سازی که به نظر من از اسرار ذهن ثروتمند است، همین بحث این مقاله است، الگو یا سبک نگرشی که در دسترس همه نیست بلکه به روندگان این مسیر هدیه داده می‌شود را شامل می‌شود.

این راز شامل الگوی عجیبی است که مطابقت با توان فرد ثروتمند ندارد بلکه به نظرم هدیه الهی است برای هر فردی که بتواند به میزان مناسبی از رشد معنوی و ثروت سازی برسد. این الگو مثل یک کلید جادویی است که برای فردی که بتواند راه رسیدن به مخزن گنج را پیدا کند به‌عنوان یک بازکننده قفل عمل خواهد کرد. این الگو قابل توضیح نیست ولی قابل‌فهم و توجیه است و هرکسی که به سطح مناسب دریافت آن برسد، روزی خود را دارای آن فهم و نگرش خواهد دید و در این حالت اطلاعات زیادی را از پیرامون خود دریافت خواهد کرد!

دوست عزیز اگر واقعاً خواهان دانستن و فهمیدن این راز هستی باید استوار و مطمئن در مسیر ثروت سازی حرکت کنی از مرحله تصمیم برای ثروتمند شدن تا گفتن عبارات تأکیدی و شروع به کار عملی کردن و انجام کار تجاری باید رد بشوی سپس درآمد داشته باشی و برای پاک‌سازی قلب و ذهنت و کاشت بذرهای ثروت در ذهنت اقدام کنی و بعدازآن به سمت تمرین‌های قدرتمندتری بروی و عملاً کسب‌وکار حرفه‌ای خود را شروع کنی تا با سیر تکاملی این راز آشنا شوی این کار نیاز به عمل و تصمیم قاطعانه دارد. اگر خواستی می‌توانی از مطالب و آموزش‌های سایت خردمندان هم استفاده بکنی  

عجیب‌ترین راز از اسرار ذهن ثروتمندان

لطفا به این لینک ها نیز سری بزنید:

ذهنمان را ثروت ساز پرورش بدهیم

ثروتمند باشیم نه پولدار

فرمول پولدار شدن و ثروتمند شدن

 مرحله دوم دوره ساخت و پرورش یک ذهن ثروت ساز

راه اندازی کسب و کار به سبک دوره عبور از مسیر گذار در راه اندازی کسب و کار

کتاب صوتی اسرار ذهن ثروتمند

  1193        0        رایگان       بازدید : 2118
بازدید : 2107
بازدید : 2042
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید