روش تبدیل فکر به پول و ثروت

روش تبدیل فکر به پول و ثروت
 
همه ما دنبال راه  ها وروش هایی هستیم که بفهمیم چگونه می شود افکاری را که داریم به ثروت وپول تبدیل کنیم ، یکی از بهترین راهنمایی ها مطلبی است که آقای ناپلئون هیل در فصل دوم  کتاب معروف بیا ندیشید و ثروتمند شوید با نام شش راه برای تبدیل اشتیاق به طلا ارائه کرده است در متن زیر می توانید مراحل  تبدیل  اشتیاق به طلا را مطالعه بفرمایید واگر خواهان ارائه توضیحات بیشتری در این مورد هستید این شش راه به صورت یک فیلم شش قسمتی در لینک های زیر ارائه شده است و همچنین می توانید در قسمت دوره های سایت خردمندان بصورت رایگان دریافت کنید.
 
در این فیلم کوتاه شش قسمتی، آقای باب پراکتور این شش اصل رو توضیح می دهند و در ضمن نکته ای که در فیلم راز را نگفته اند و موجب انتقاد از فیلم راز شده را نیز بیان خواهند کرد ، در زیر متن کتاب و لینک ها آورده شده است .
  شش راه برای تبدیل اشتیاق به طلا
 
1.مبلغ موردنیاز خود را دقیقا مشخص سازید. گفتن اینکه «من پول می‌خواهم» کافی نیست. باید رقم آن را مشخص سازید. برای این تصمیم‌گیری قطعی دلایل روانی متعددی وجود دارد.
2.دقیقا مشخص کنید که برای دست‌یابی به این پول چه مبلغ سرمایه می‌گذارید. توجه داشته باشید که برای رسیدن به هر چیز باید چیزی را از دست بدهید.
3.تاریخ مشخصی برای دستیابی برای هدف خود در نظر بگیرید.
4.برنامه‌ای قطعی برای اجرای برنامه خود بریزید و بی‌درنگ دست‌به‌کار شوید. باید بی‌درنگ این برنامه را به مرحله اجرا بگذارید.
5.رقم پول موردنیاز را بنویسید و زمان دستیابی به آن را مشخص سازید. درباره ازخودگذشتگی خود تصمیم بگیرید، آنگاه برنامه‌ای را که می‌خواهید برای رسیدن به این پول به اجرا بگذارید در نظر بگیرید.
6.یادداشت خود را به صدای بلند، روزی دو بار، قبل از خواب و به هنگام بیدار شدن بخوانید. در حال خواندن ببینید و باور کنید که صاحب این پول و دارایی شده‌اید.
ادیسون این 6 مرحله را بررسی کرده است و نه‌تنها معتقد بود که این‌ها برای انباشت ثروت لازم هستند، بلکه برای رسیدن به هر هدفی می‌توان از این 6 مرحله استفاده نمود.
در کار برنامه‌ریزی برای ثروتمند شدن به کسی اجازه ندهید که رویای شما را از بین ببرد. اگر کاری که می‌خواهید بکنید درست باشد و به آن باور داشته باشید درنگ نکنید، قدمی به‌پیش بگذارید و رویای خود را جامعه عمل بپوشانید. هرگز به گفته‌های این و آن توجه نکنید. توجه نکنید که ممکن است موقتا شکست بخورید زیرا شاید دیگران ندانند که هر شکست بذرهایی از موفقیت و پیروزی به همراه دارد.
اشتیاق سوزان برای بودن و انجام دادن نقطه شروعی است که باید صاحب رویا از آن بیاغازد. رویا از بی‌تفاوتی، تنبلی، یا نداشتن الهام و آرزو ناشی نمی‌شود. هر قدر در زندگی بخواهیم و توقع داشته باشیم همان اندازه به دست می‌آوریم. توقع زیاد یا کم داشتن تفاوت فکری چندانی ایجاد نمی‌کند.
محدودیت ذهن ما همان محدودیتی است که ما برای آن در نظر می‌گیریم. فقر و تنعم، هر دو نشأت‌گرفته از ذهن ما هستند.
منتظر نظرات شما هستیم 
 
  3886        1        رایگان       داستان واقعی

دوستان عزیزم متنی که برای مثال عینی از اجرای این شش گام به شما قول دادم رادر زیر می توانید مطالعه کنید

🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
این متن به قلم خانم افشار نوشته شده است:
من از سال 86 وقتی مدرک کارشناسی مو گرفتم وارد محیط کار شدم. در شرکتی مشغول به کار شدم که البته هیچ ربطی به گرایشم ندلشت ولی چون علاقه خاصی به کارم داشتم نگران رشته تحصیلی ام نبودم، ولی متاسفانه شرکت به دلایلی تعدیل نیرو کرد و بعد از 6ماه کار من بیکار شدم. از اینکه اون کارو از دست داده بودم خیلی ناراحت شدم ولی بعد از یک ماه تونستم در شرکت دیگه که البته مرتبط با رشته ام بود مشغول به کار شوم.
متاسفانه با محیط کارم به سختی کنار می اومدم و بدون هیچ هدف و انگیزه ای به صرف اینکه مشغول به کار هستم سرگرم شدم احساس می کردم دچار روزمرگیه شدید شدم و جالب اینکه، هرچند مشغول به کار بودم بشدت دچار افسردگی و بی انگیزگی شده بودم.
به دوستان عزیزم این نکته را همین جا یاد آوری کنم که فقط نداشتن شغل و درآمد مسبب افسردگی نیست بلکه مشغول شدن در محیطی که واقعا هیچ هدفی نداشته باشید و دچار روزمره گی هم بشید افسرده کننده است. باید هدف فقط کار کردن نباشه، هدف باید مفید بودن و فعال بودن باشه.
خلاصه سال 90 بودکه وارد دوره کارشناسی ارشد شدم و از محیط کارم بدلیل ادامه تحصیل انصراف دادم. محیط دانشگاه مثل همیشه علاوه بر بالابردن سطح معلومات علمی دیدگاه متفاوتی در زندگی بهم داد.بعد از فارغ التحصیلی دربهمن سال 92 در اردیبهشت سال 93 وارد محیط کاملا جدید در کار شدم.کاری که کاملا با روحیات من سازگاری داشت و توانستم به یک آرامش درونی برسم. و این آرامش چند پیامد مثبت داشت:
1-با هدف بودم و برای هر روزکاریم تا اکنون برنامه کاری دارم و هیچ روزم شبیه روز دیگر نشده.
2- احساس مفیدتر بودن می کنم و رضایت درون خودم و اطرافیانم تامین شده و اثرات مثبتی که هر روز بیشتر احساس می کنم
در مورد شش گام موفقیتی که فرمودید. به شخصه در این 2سال خوب درک کردم. همونطور که قبلا گفتم من در محیط کاری دیگری هم کار کرده بودم ولی به جرات میتونم بگم که واقعا هیچ پس اندازی نداشتم چون هیچ هدفی در زندگی دنبال نمی کردم ولی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشدم و وارد شدن در محیط جدید از ابتدا برای خودم هدف گذاری های خاصی کردم.اینکه دقیقا در آمدم به چه مقداری برسه و تا کی بهش برسم و حتی اینکه چند کتاب بخونم و چه کارهای دیگری انجام بدم.
به عنوان مثال به جرات می تونم بگم که من تا آخر سال 93درآمدم به 50 میلیون تومان رسید و این خودش انگیزه ای شد تا بتونم اهداف پر رنگ تری برای خودم داشته باشم .
به همه ی دوستانم چند پیشنهاد دارم:
1-در زندگی داشتن هدف و برنامه بهترین ابزار برای پیشرفت میباشد
2-تلاش و تلاش و تلاش .(دنباله ی هر زحمتی ،نعمتی است) ابن یک قانونه برای هر چیزی که بخواهید باید تلاش کنید و البته توکل بر خدا را هیچ وقت فراموش نکنید.
3-همیشه دنبال ایده باشید سعی کنید مصرفی نباشید، ببینید که محیط زندگی تون چه نیازهایی داره و شما از اون طریق کسب درآمد کنید.
امیدوارم صحبت هام بتونه تجربه ای مفید برای دوستان باشه ولی به جرات میگم واقعا این قوانین عین واقعیته جالبه من اینها رو اصلا قبلا ندیده بودم و فقط گام سوم رو در حد یک نوشته جایی خونده بودم ولی الان که فیلم ها رو دیدم کاملا فهمیدم درست رعایت کردم و کاملا ایمان دارم که با رعایت این نکات میشه موفق و پولدار شد.
باتشکر از خانم افشار
ihnd
بازدید : 2172
بازدید : 2157
بازدید : 2092
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید