شش نکته مهم در یک کسب و کار،که فارغ التحصیلان نمی دانند.

شش نکته مهم در یک کسب و کار،که فارغ التحصیلان  نمی دانند

ضمن تشکر از شما با توجه به این که چند سالیه در زمینه اصول  شروع کسب و کار  در زنجان تحقیق می کنم مطالبی رو در مورد انتظار کارفرمایان می نویسم  که امیدوارم مورد توجه دوستان قرار بگیره:

 

اولین مطلب اینکه،هیچ اجباری مبنی بر اینکه فرد کار آفرینی افرادی رو استخدام کنه وجود نداره،بلکه یک کارآفرین فقط به دلیل این که فکرهایی که برای کسب و کارش داره رو نمی تونه خودش اجرا کنه، نیاز به نیرو پیدا می کنه.

 

دومین مطلب: کسب و کار بنیاد خیریه نیست که کارفرما کل درآمد رو تقدیم نیروهاش بکنه، بلکه هدف اصلی سوده،به همین دلیل کارفرما سعی می کنه با توجه به کارش یه حقوقی رو در نظر بگیره که با قانون مطابقت داشته باشه و اگر فرد ماهر تر و با مهارت تر بشه می تونه میزان درآمدش رو بالاتر ببره .

 

 

سومین مطلب اینکه: گرفتن یک مدرک تحصیلی، لیسانس و یا فوق لیسانس، برای کار در بازار کسب و کار اصلا کافی نیست، چون بازار کسب و کار برای خودش دانشگاهی است که خروج آن نیروی ماهر است نه تحصیل کرده، تحصیلات در حقیقت یک سری اطلاعات عمومی در یک زمینه کلی و کمی خاص است، و پیش زمینه یک مهارت تخصصی.

شش نکته مهم در یک کسب و کار

چهارمین مطلب : در اکثر مواقع راه کسب وکار و تحصیلات مرتبط باهم نیست و شروع کسب و کار نیاز به تغییر تفکر و توقع دارد، چندین سال برای یک مدرک شاگردی اساتید مختلف رو میکنیم ،غافل از اینکه برای یادگیری کاری که نیاز مالی مارا برطرف می کند، حاضر به شاگردی نیستیم، میز و صندلی های دانشگاه توقعمان را بالا برده است، پیدا کردن یک میز برای نشستن در پشت آن الان دیگر کمی رویاست.

 

شش نکته مهم در یک کسب و کار

پنجمین مطلب: برای شروع یک کسب و کار باید از صفر شروع کرد،شاگردی کرد و یاد گرفت ، ودر مسیر آن کسب و کار تخصص و مهارت بدست آورد، هیچ کس برای یک علاقمند به کار، حقوق یک نفر زحمت کشیده و خاک خورده آن کار را نمی دهد.

 

ششمین مطلب اینکه :بسیاری از تحصیل کرده ها گله مند این هستند که کارفرما و سر پرستشان کم سواد ولی پولدار است. وبه آنها احترام نمیگذارند، غافل از این که اکثر این افراد نمی دانند آنها هرچند مدرک تحصیلی ندارند در کسب و کار خود سختی کشیده و سرد و گرم چشیده اند و بسیار وارد تر از افراد تحصیل کرده هستند و مطمئنا حاضر نمی شوند به آسانی سرمایه و حاصل تلاش خود را به دست افراد تازه وارد و کم تجربه به مجموعه شان بدهند .

دوستان عزیز باید برای شروع یک کسب و کار حتی اگه لازم شد بیگاری بکنن،بیگاری بهتر از بیکاریه .

                                                                                                                                                       هادی آقاجانلو

                                                                                                                                                   خردمندان لبخند موفقیت 

  2718        1        رایگان       بازدید : 2167
بازدید : 2153
بازدید : 2086
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید