خانه خردمندان  >  خرد نوشته  >   خرد شخصیت ساز  >  دانلود مقاله

آنتونی را بینز کیست، سخنرانی فوق العاده از آنتونی رابینز

تونی رابینز (Tony Robbins) که نام کامل  او آنتونی رابینز (Anthony Robbins) نویسنده، سخنران و مربی آمریکایی است.

ایشان از افرادی هستند که من ابتدای شروع تغییرم به عنوان یه مربی  تاثیر گذار و خوب دیدمش و اساس تفکر صحیح و عمل درست برای  موفقیت من از  کتاب بیروی بیکران ایشان از سال 1382 شروع شد .

جمله معروف ایشان تو کارام همیشه تو ذهنمه :

"صرف داشتن اطلاعات کافی نیست، اگر همه آن چیزی که نیاز داشتیم صرفا عقاید و افکار مثبت بود، پس همه می بایست در دوران کودکی اسب داشتیم و از یک زندگی رویایی برخوردار می شدیم، عمل (به دانسته ها) آن چیزی است که موفقیت های بزرگ را ضمانت می کند"

 

بسیاری از مردم جهان و ایران با کتاب‌های آنتونی رابینز آشنایی دارند و یا برخی از فیلم‌ها و سمینارهای او را دیده‌اند.

می‌توانید به وبسایت او مراجعه کنید www.tonyrobbins.com فردی که کتاب‌هایش در رده پر فروش‌ترین کتاب‌های موفقیت است و موفقیت خودش را از خانه‌ای کوچک شروع کرده که آشپزخانه نداشته و ظرف‌هایش را در حمام می‌شسته و حالا جزو ثروتمند‌ترین سخنرانان جهان است.

به گفته خود آنتونی رابینز، او تا سن ۲۳ سالگی هیچ موفقیتی در زندگی نداشته و نه تنها به لحاظ مالی بسیار ضعیف بوده و فقط می‌توانسته در یک اتاق ۴۰ متری زندگی خود را بگذراند و این اتاق آنقدر کوچک بوده که حتی آشپزخانه نداشت و ظرف‌ها را در وان حمام می‌شست.

البته مشکلات رابینز فقط محدود به موضوعات مالی نبود و او به دلیل بد خوابی، تغذیه نامناسب و تنبلی به حدود ۱۲۰ کیلوگرم رسیده بود که این واقعاً وحشتناک است!

تونی رابینز پس از این که تصمیم گرفت به رویاهای بزرگ خود دست پیدا کند، با روش‌های روانشناسی و ورزش، توانست در ظرف مدت ۲ ماه، بخش قابل توجهی از اضافه وزن خود را کاهش بدهد و همین موضوع باعث شد که توجه بیشتری به موضوعات موفقیت بکند و نتیجه این شد که به NLP روی آورد.

یکی از کلیدی ترین نقاط زندگی تونی رابینز زمانی بود که توانست با آموزه‌های خود به تعدادی از تیراندازان ارتش، بازدهی ارتش امریکا را تا حد زیادی بالا ببرد و بعد از آن او به یکی از افراد بسیار معروف در حیطه موفقیت و عمکرد معروف شد.

 تونی رابینز با تعداد قابل توجهی از شرکت‌های بزرگ دنیا، قهرمانان ورزشی، سازمان‌های نظامی و ... فعالیت داشته که نتیجه آن باعث شده سمینارهای او مبالغ هنگفتی داشته باشد.

 

 

متن زیر ترجمه سخنرانی آنتونی رابینز در محل سخنرانی های سایت TED.com  است که در سال 2006 بر گزار شد ویدئو را می توانید ازمشاهده نمایید:

اینجا

نکته مهم :

"متن فیلم به نظرم مهم تر است چون سرعت صحبت کردن ایشان خیلی سریع است فرصت تفکر بر روی کلمات نمی ماند پس تقاضا دارم متن زیررا دقیق مطالعه بکنید و در ادامه کل متن رو دانلود کنید"

  باید بگم که هم هیجان زده هستم و هم به چالش کشیده شده ام. هیجانم به خاطر اینه که این فرصت به من داده شده که ادای دینی کرده باشم و چالش من به خاطر اینه که معمولا کوتاه ترین سمیناری که دارم حدود ۵۰ ساعته! مبالغه نمی کنم. تمام دو روز آخر هفته را می گیره و نوع کارم    هدایت افراد یا حتی فراتر از آن    ولی ترجیح میدم تو بطن ماجرا درگیر باشم. چونکه، شما چه جوری یاد گرفتید صحبت کنید؟ فقط با یاد گرفتن اصول نگارشی و گرامری این کار را انجام ندادید، درگیرش شُدید و آنقدر ادامه دادید که تبدیل به بخشی از وجود شما شد.

و خلاصه بگم دلیل حضورم اینجا، به غیر از اینکه دیوانه مادر فلان هستم، اینه که واقعا در موقعیت خاصی قرار گرفته ام اینجا نیستم که به شما انگیزه بدم که واضحا به آن احتیاجی ندارید اصلا. و اکثر مواقع این( ایجاد انگیزه) کاریه که مردم فکر می کنند من انجام می دم ولی این کوچک ترین و جزئی ترین بخش کارم هست. ولی خوب اتفاقی که میفته اینه که مردم به من می گن: "من احتیاجی به انگیزه پیدا کردن ندارم" من هم میگم : "خوب ، خیلی هم عالی. کار من هم این (ایجاد انگیزه) نیست. " من پاسخ دهندۀ "چرا" هستم . میخوام بفهمم که چرا شما این گونه عمل می کنید.

انگیزه شما برای انجام این رفتار چیه؟ امروز انگیزه شما برای ادامه زندگی و حرکت رو به جلو چی هست؟ منظورم الان ونه ۱۰ سال پیشه یا شاید هم دارید از روند قدیمیتان پیروی می کنید؟ برای اینکه من معتقدم نیروی درونی و پنهانی انگیزه، که فعال شده باشه، با ارزش ترین چیز در دنیا هست. من اینجا هستم چون معتقدم احساس، نیروی محرک زندگیه. همه ما اینجا مغز های فوق العاده ای داریم. میدونستید؟ همه ما مغز های فوق العاده ای داریم، درسته؟ من راجع به کارهای دیگه نمیدونم ولی همه ما میدانیم که چطوری باید فکر کنیم. و با ذهن هایمان میتونیم هر چیزی را با استدلال عقلی توجیه کنیم. میتونیم به همه چیز دست یابیم. بله، میتونیم  با این ایده که چند روز پیش گفته شد که هر شخصی در جهت منافع شخصی خودش کار می کنه ، موافق هستم.

 لطفا ادامه را دانلود نمایید.

  1649        1        رایگان       بازدید : 1685
بازدید : 1216
بازدید : 1199
بازدید : 1162
بازدید : 554