حسن نیت در زندگی

حسن نیت در زندگی

دوستان عزیز تا حالا از خودتان سوال کردید: چرا نباید غیبت کنیم؟ چرا کینه نداشته باشیم؟ و یا چرا نباید حسد بورزیم؟

دنیا از انرژی تشکیل شده است، و گفتار و پندار آدمی نیز دارای انرژی هستند، معتقدم که نتایج انرژی ها به منبع اصلی خود باز می گردند. هنگامی که در حال فکر کردن هستیم یا کلامی را بر زبان می آوریم انرژی آزاد می شود و این انرژی بعد از مدت زمانی کوتاه یا بلند به سوی خود ما بازگشت داده می شود. قاعده زندگی بر مبنای دادن ها و پس گرفتن ها است و مانند یک بومرنگ عمل می کند. برای همین است که می گویند انسان هر آنچه را که بکارید همان را درو خواهید کرد. باید همیشه و در همه حال مراقب افکار و گفتارمان باشیم. اگر در حال غیبت کردن هستیم یا نفرت می ورزیم، انرژی های منفی از خود ساتع می کنیم و دیر یا زود این انرژی ها وارد زندگی ما می شوند و تأثیرات منفی خود را روی زندگی ما می گذارند. این تأثیرات ممکن است به یک شرایط روحی بد، یا یک شرایط ارتباطی نا مناسب، ویا شرایط کاری و مالی غیر دلخواه و یا هر شرایط نامساعد دیگری منتهی شود.

حسن نیت در زندگی

 نیازی نیست حتما وارد دنیای دیگر شویم تا عقوبت افکار و گفتار سوءمان را ببینیم بلکه در همین دنیای مادی و همین الان نیز در حال دریافت نتایج افکار و گفتارمان هستیم. آرامش، رفاه، کامیابی همه در گرو انرژی هایی هستند که به جهان ارسال می کنیم. اگر غیبت، ترس، حسد، نفرت و سوء ظن را کنار بگذاریم و افکارمان را سرشار از حسن نیت کنیم و مشغول زندگی خودمان باشیم و آنچه را که دوست داریم در زندگیمان اتفاق بیفتد با ایمان از خداوند درخواست کنیم زندگی زیبا و با شکوهی را به سوی خود دعوت می کنیم. انسان هرگز روی آرامش را نمی بیند مگر اینکه فقط و فقط متمرکز بر روی زندگی خود باشد و نسبت به دیگران حسن نیت داشته باشد و برای همه آرزوی شادی و آرامش داشته باشد. در این صورت انرژی های مثبتی از خود به جهان می فرستد و نتیجه آن دریافت مثبت ها خواهد بود.

 

برای اینکه بتوانیم انرژی های مثبتی به جهان بفرستیم باید بتوانیم افکار و گفتارمان را کنترل کنیم. کنترل کردن گفتار آسان تر است و با کمی دقت می توانیم روی کلاممان کنترل داشته باشیم. کنترل افکار کمی مشکل تر است ولی با کنترل گفتار و احساسات می توان افکار را هدایت کرد. اگر گفتارمان کنترل شود تا حد زیادی روی افکار تأثیر می گذارد و افکار را به سوی مثبت اندیشی پیش می برد. همین طور اگر روی احساساتمان دقیق شویم پی می بریم که چه افکاری در سر می پرورانیم. اگر احساس خوبی داریم یعنی افکارمان مثبت است و باید به همین صورت ادامه دهیم ولی اگر احساس بدی داریم یعنی افکارمان نیز بد است و باید سریعا احساسمان را تغییر دهیم و حالمان را خوب کنیم تا افکار مثبت جایگزین افکار منفی شوند.

وقتی درک کنیم که اثرات منفی این افکار در زندگی خود ما بروز خواهند کرد قطعا در صدد تغییر آنها خواهیم بود. راهکار های زیادی برای تغییر افکار منفی به افکار مثبت پیشنهاد می شود و بهترین آنها این موارد هستند:

1-    فکر کردن به وقایع و خاطرات خوشایندی است که در گذشته داشته ایم

2-   تجسم وقایع دلچسبی که دوست داریم در آینده برای ما اتفاق بیوفتد.

3-   دیدن یک فیلم شاد مورد علاقه

4-   شنیدن یک موسیقی روحیه بخش.

بدانیم آگاهی از قانون "تأثیر گذاری افکار و گفتار هر کس در زندگی خودش" و ایمان داشتن به آن، باعث آرامش درونی خواهد شد. چون در این صورت هم تلاش خواهیم کرد که خود را از افکار و کلام منفی دور نگه داریم و اصلا نگران افکار و گفتار دیگران نسبت به خود نباشیم، زیرا که می دانیم گفته ها و افکار آن ها نسبت به ما نه تنها هیچ تأثیری در زندگی ما نخواهد داشت بلکه اثرات منفی آن به خودشان باز خواهد گشت.

لحظات تان ناب و خدایی

نویسنده :سپید

حسن نیت در زندگی

 

  1885        1        رایگان       بازدید : 2167
بازدید : 2153
بازدید : 2086
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید