ترموستات مالی چیست و چگونه می توانید آن را تنظیم کنید؟

ترموستات مالی چیست و چگونه می توانید آن را تنظیم کنید؟

در زمینه تغییر ترموستات مالی ذهنتان حتما مطالب دیگر سایت را نیز مطالعه نمایید

 

در این بخش از سایت خردمندان می خواهیم راجع به ترموستات مالی صحبت بکنیم، از آنجایی که احتمال دارد شما اولین بار باشد که این اصطلاح را می شنوید بهتر است ابتدا راجع به ترموستات و انواع آن صحبت بکنیم تا به توضیح اصلی یعنی ترموستات مالی برسیم:

دماپا یا ترموستات دستگاهی است برای نگه داشتن دمای یک سامانه در یک محدوده مشخص به کار می‌رود. این کار به‌وسیله کنترل شارش انرژی گرمایی به درون  یا به بیرون از سامانه صورت می‌گیرد.

 

ترموستات مالی

 

نکته مهم این که: ترموستات فقط در ماشین نیست و فقط نوع مکانیکی نیست انواع دیجیتالی دارد و در سایر وسایلی که احتیاج به کنترل دما در محدوده مشخص دارند قابل استفاده است.

 

سؤال اول: کاربرد ترموستات چیست؟

ترموستات کنترل‌کننده الكتريكي یا مکانیکی خودكار است براي تنظيم دما در فضاي بسته، معمولاً آن را به دستگاه‌های گرم يا سردساز متصل می‌کنند; تا با قطع و وصل دستگاه، آن فضا را در دماي تنظیم‌شده ثابت نگه دارد. هنگامی‌که دما به نقطه تنظيم برسد، ترموستات مدار برقي دستگاه را قطع می‌کند و وقتي دما 3 الي 5 درجه از نقطه تنظيم پایین‌تر رود، دوباره مدار را وصل می‌کند و دستگاه روشن می‌شود.

 

موارد كاربرد ترموستات دمایی

به‌طور كلي ترموستات براي تنظيم درجه حرارت مايعات، گازها و جامدات در دستگاه‌های گرم يا سردساز در بخش‌های مختلف زير مورداستفاده قرار می‌گیرد:

 صنعتي : اعم از گلخانه‌ها،گرم‌خانه،كوره،دیگ‌های بخار و اتوكلاوها و ...

ساختمان : در بخش تأسیسات اعم از شوفاژخانه‌های مركزي و كنترل دما در دستگاه‌های هواساز، سردکن و فن‌کوئل و...

 لوازم‌خانگی : در لباسشويي، ظرف‌شویی، سرخ کننده‌ها، سماور برقي، فرهاي برقي، آبگرمان برقي و گازي و..

 

سوال دوم:  آیا در جسم ما هم می‌تواند ترموستات وجود داشته باشد؟

جواب بله است، ترموستات بدن ما در منطقه‌ای از مغز به نام  هیپوتالاموس واقع‌شده است .

هیپوتالاموس مقدار حرارت بدن را کنترل می‌کند و آن را در حدود ۳۷ درجه‌ی سانتی گراد نگه می‌دارد.بدن ما در تمام لحظه‌ها گرما تولید می‌کند. به همین جهت، باید راه‌هایی برای بیرون دادن قسمتی از حرارت داشته باشد وگرنه دائماً گرم و گرم‌تر خواهد شد. وظیفه‌ی ترموستات بدن این است که مقدار حرارت خروجی از بدن را کنترل کند و دمای داخلی بدن را در محدوده‌ی ۳۷ درجه‌ی سانتی گراد نگه دارد. و از طرق مختلف دمای بدن را در یک محدوده ثابت نگه‌داری بکند.

 

سوال سوم: آیا در ذهن ما هم ترموستات وجود دارد؟

جواب این سؤال هم بله است، ترموستات وظیفه‌اش کنترل و پایش یک مؤلفه در محدوده مشخص ( مثل مؤلفه دمایی) بوده، و هر عاملی که بتواند مؤلفه‌ای را کنترل و پایش بکند شبیه ترموستات عمل می‌کند، در ذهن ناخودآگاه ما هم سیستم و دستورالعملی وجود دارد که میزان دخل و خرج و امور مالی کلی ما را کنترل می کند.

بیشتر مردم طرح اولیه‌ یا دستورالعملی از نحوه برخورد با پول و موفقیت در ذهن خود دارند که نتیجه آن ایجاد یک حد مشخصی از دارایی و موفقیت در ناخودآگاه آنان است. ذهن ناخودآگاه اساساً به دنبال ایمنی و حفظ اوضاع موجود است و تمام تلاشش را می‌کند که امروز تا حد زیادی مثل دیروز باشد. به همین دلیل است که ذهن انسان برای مقادیر معینی از پول و درآمد برنامه‌ریزی‌ شده است و ناخودآگاه انسان مثل یک ترموستات دمایی عمل می‌کند. به‌عنوان‌مثال وقتی ترموستات بر روی 30 درجه تنظیم‌شده باشد و دمای اتاق بالاتر از این دما برود ترموستات شروع به کار می‌کند و دما را به 30 درجه کاهش می‌دهد و هنگامی‌که دمای اتاق پایین‌تر از این مقدار بیاید دوباره ترموستات وارد عمل شده و دما را به 30 درجه افزایش می‌دهد. برای اینکه دمای اتاق را تغییر دهیم باید ترموستات را مجدداً تنظیم کنیم. در ذهن ناخودآگاه ما هم برای میزان درآمد مالی و پول سیستمی وجود دارد، که شبیه ترموستات عمل می‌کند و می‌شود اسم آن را ترموستات مالی گذاشت، اگر ترموستات مالی شما روی مقادیر کم تنظیم‌شده باشد با مشکلات مالی ناشی از کمبود پول زیاد برخورد خواهید کرد، چون حتی اگر درآمدتان را افزایش دهید، ذهن ناخودآگاه شما کاری خواهد کرد که به همان درآمد تنظیم‌شده‌ی ذهنتان برگردید.

اگر ترموستات مالی روی ثروت بالا تنظیم‌شده باشد حتی اگر فرد ثروت خود را به‌یک‌باره از دست بدهد، در عرض چند سال به همان ثروت و حتی بیشتر از آن دست خواهد یافت. چون ترموستات مالی آن‌ها روی ثروت میلیاردی تنظیم‌شده و به کمتر از آن قانع نخواهد بود.

مثالی از کسانی که ترموستات مالی آن‌ها در مقادیر کم تنظیم‌شده است می‌توان به برندگان در قرعه‌کشی‌ها اشاره کرد. بنا بر تحقیقات انجام‌شده چنین افرادی طی حدوداً دو سال هر آنچه را که یک‌شبه به دست آورده بودند، از دست می‌دهند.اگر می‌خواهید از چنین وضعیتی جلوگیری کنید باید قبل از هر اقدامی برای پول درآوردن، فضای ذهنی خود را تغییر دهید تا بتوانید پول خود را حفظ کنید. چون موفقیت در کسب‌وکار بستگی به طرح اولیه‌ای دارد که نسبت به پول در ذهن خوددارید و

برای اینکه پی ببرید ترموستات مالی شما در چه مقداری تنظیم‌شده است باید به گذشته مالی‌تان نگاهی بیندازید، به‌حساب بانکی، درآمدی که دارید و موفقیتی که تاکنون کسب کرده‌اید.

ازآنجاکه اساس هر تغییری آگاهی است شما با آگاه شدن از اینکه ترموستات مالی شما در چه مقداری تنظیم‌شده است می‌توانید آینده مالی خود را تغییر دهید. انسان‌ها معمولاً آن‌گونه زندگی می‌کنند که دیروز و درگذشته زندگی می‌کرده‌اند. ولی با تغییر ترموستات مالی می‌توانید آینده مالی خود را آن‌گونه که دوست دارید رقم بزنید.

ترموستات مالی

چگونه ترموستات مالی خود را تغییر دهیم؟

برای تنظیم ترموستات مالی در معیارهای بالای درآمد و ثروت راهکارهای متفاوتی وجود دارد، مثل تمرین‌ها و رفتارهای بیرونی و سیستم NLP  و بهتر از همه تغییر باورهای درونی.

تجربه‌های دوران کودکی شمارا برای زندگی آینده شکل می‌دهند. محیط زندگی و نگرش‌های اطرافیان و نوع برخورد آن‌ها با پول ذهن شمارا برنامه‌ریزی کرده‌اند تا به گونه فعلی درباره پول فکر کنید. آن تجربه‌های اولیه برای ذهن ناخودآگاه به‌عنوان نوعی آموزش است و مانند یک هشدار عمل می‌کند. رفتار بزرگ‌ترها نسبت به پول آموزش می‌دهد که در آینده شما چه رفتاری در موارد مشابه داشته باشید. اکثر افراد بر طبق انتخاب‌های خود زندگی نمی‌کنند و تنها انتخاب‌های محدودی از آگاهی شخصی فرد نسبت به خودش انجام می‌گیرد، و بیشتر کارها و انتخاب‌ها را ناخودآگاه و برگرفته از تربیت‌ها و عادت‌های گذشته خود انجام می‌دهند. برای اینکه بتوانیم با انتخاب واقعی خود با توجه به شناخت از خود اقدام و عمل کنیم باید خودآگاهانه عمل کنیم و خودشناسی خود را بالا ببریم.

در فایل باورهای اشتباهی که مانع ثروتمند شدن ما می‌شوند، چند دلیل عدم‌تغییر ترموستات مالی بیان‌شده است، ضمناً در کتاب 40 + 1 باور ریشه‌ای کسب‌وکار راجع به روش اصلاح و تنظیم مجدد ترموستات مالی توضیحات و تمریناتی ذکرشده است. با مشاهده و مطالعه آن فایل ها می توانید اوضاع خود را بهتر کنید. پس درنگ نکنید.


نویسنده: سپید

خردمندان لبخند موفقیت 

این مطالب را هم مشاهده نمایید:


کتاب 40 + 1 باور ریشه‌ای کسب‌وکار

باورهای اشتباهی که مانع ثروتمند شدن ما می‌شوند

تست شناسایی حدود ترموستات مالی ذهن شما

کتاب صوتی بررسی اسرار ذهن ثروتمند

دوره "ساخت و پرورش یک ذهن ثروت ساز"

  2822        0        رایگان       بازدید : 2173
بازدید : 2157
بازدید : 2093
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید