تحقق آرزوها با هدف گذاری

تحقق آرزوها با هدف گذاری

گه گاهی با این سؤال روبرو می‌شوم:

برای رسیدن به آرزوهایم خیلی تلاش کردم ولی بی‌فایده بود، چرا؟

 

   برای رسیدن به هدف و آرزوهایمان لازم است تمایل و آمادگی کامل خود را اعلام کنیم، تمایل و آمادگی برای انجام دادن هر کاری که برای رسیدن به آرزو ضروری است. در این حالت با شور و اشتیاق هر آنچه را که در مسیر رسیدن به هدف و آرزوها لازم است را انجام خواهیم داد. درواقع زمانی که برای انجام هر کاری، در راستای رسیدن به هدف و آرزو، آمادگی داشته باشیم، دیدمان را به امکانات و راه‌های موجود باز نگه می‌داریم و در مقابل موانع ناامید نمی‌شویم. در این صورت ذهن آمادگی لازم را پیدا می‌کند تا در صورت نیاز به دنبال راه‌حل باشد.

  تمایل به انجام دادن هر کاری در مسیر رسیدن به هدف و آرزو با درست بودن مسیر زندگی ارتباط مستقیم دارد، اگر آمادگی و تمایلی برای انجام دادن کارهای ضروری را نداریم لازم است آرزوهای خود را مورد بررسی قرار دهیم، زیرا زمانی که آرزوهای خود را به‌درستی بشناسیم با اطمینان به‌پیش می‌رویم.

  تفاوت میان کسانی که در مسیر اهدافشان محکم قدم برمی‌دارند و به موفقیت می‌رسند در همین نکته است: آنان آرزوهای خود را به‌درستی شناخته‌اند و با اطمینان به اینکه می‌خواهند به هدفشان برسند، قدم در راه می‌گذارند و به توصیه‌ها و نظرات منفی سایرین و موانع توجهی نمی‌کنند، و زمانی که دیگران سعی در ناامید کردن آن‌ها داشته باشند، نه‌تنها ناامید نمی‌شوند بلکه باقدرت بیشتری به حرکت خود ادامه می‌دهند، و هنگام مواجهه با مشکلات، سعی می‌کنند به‌جای اینکه  احساس ناامیدی داشته باشند، با از بین بردن موانع احساس شوق را در خود ایجاد کنند، و این احساس نیرومند اجازه تسلیم شدن در برابر موانع و عقب‌نشینی را به آن‌ها نمی‌دهد.

 

تحقق آرزوها با هدف گذاری

 

شکستی وجود ندارد فقط نتایج مطرح است که شاید دلخواه ما نباشد.

 باید این باور را داشته باشیم که هرگز شکست نمی‌خوریم. این دیدگاه واقعی مانع از دلسردی و ناامیدی می‌شود و هنگام مشکلات و موانع ما را به یافتن راه‌حل هدایت می‌کند. و زمانی که راه‌حلی مفید واقع نشد بدون ناامیدی به سراغ راه‌حل دیگری پیش می‌برد، چون درواقع کارساز نبودن یک‌راه حل به معنای شکست در مسیر هدف نیست. در مسیر دستیابی به اهداف راه‌های بسیاری وجود دارند که در صورت ناکامی در یک مسیر فقط راه برای ما روشن‌تر می‌شود و باید راه‌های دیگر را امتحان کنیم. بسیاری از مواقع به دلیل ترس از شکست چشم انسان به روی راه‌حل‌ها و مسیرهایی که وجود دارند بسته می‌شود و ذهن توانایی حل مسئله را از دست می‌دهد، اگر باور اینکه شکست وجود ندارد را در خود ایجاد کنیم حتماً در مسیر پیروزی گام خواهیم نهاد.

باید باور داشته باشیم که علاوه بر راه‌هایی که امتحان کرده‌ایم راه‌حل‌های مناسب دیگری هم وجود دارد که ما را به هدف نزدیک و نزدیک‌تر می‌کند و این راه‌حل‌ها زمانی به ذهن ما خطور می‌کنند که در مسیر هدف کاملاً مطمئن و محکم قدم برداریم و احساس یأس و ناامیدی را کاملاً از خود دور کنیم. البته ناامیدی جزئی از تغییر است ولی سریع باید با این احساس مخرب جنگید و روحیه قوی را جایگزین آن کرد تا بتوان راه‌های موجود را دید.

باید بدانیم نتایجی که به دست می‌آوریم به دلیل تفکراتی است که در ذهن خود پرورش می‌دهیم. درواقع زمانی که این‌گونه بیندیشیم، که شکست بی‌معنی است و راهی جز پیروزی و رسیدن به هدف و آرزو وجود ندارد چشممان به مسیرهایی باز می‌شود که قبلاً قادر به دیدن آن‌ها نبودیم.

 

تحقق آرزوها با هدف گذاری

 

پس درراه رسیدن به اهداف و آرزوها باید به این نکات توجه کنیم:

 

1-هدف و آرزویی را که داریم مورد بررسی قرار دهیم و مطمئن شویم این همان چیزی است که واقعاً دوست داریم به دست بیاوریم و از رسیدن به آن احساس شادی و اشتیاق فراوانی به ما دست می‌دهد.

2-تمایل و آمادگی کامل درراه رسیدن به هدف و آرزو را داشته باشیم، این تمایل به این معنی نیست که در مسیر رسیدن به هدف تن به هر کاری بدهیم، بلکه به معنای داشتن تفکراتی است که برای رسیدن به هدف و آرزو لازم است.

3-اعتقاد به این‌که شکست وجود ندارد و با انجام هرکاری که در این مسیر به فکر ما میرسد یک‌قدم به هدف نزدیک‌تر می‌شویم.

لازم نیست راه‌هایی که برای رسیدن به هدف و آرزو به ذهن ما می‌رسند خارق‌العاده و خاص باشند، حتی ایده‌های کوچک و به‌ظاهر بی‌اهمیت هم می‌توانند نتایج بزرگی در پی داشته باشند. 

نویسنده : سپید

نظر شما و جواب شما نسبت به این سوال چیست؟

 

 

لطفا این فایل ها را هم مشاهده بفرمایید:

1- قسمت اول رسیدن به آرزوها و خواسته ها : بیدار شدن از خواب واقعی قبل از شروع به حرکت

2- تغییر در زندگی وکسب و کار قبل از نابودی

3- دوره هدف گذاری برای موفقیت و رسیدن به آرزوها در سال 1396 قسمت اول 

4- دوره هدف گذاری برای موفقیت و رسیدن به آرزوها در سال 1396 قسمت دوم 

5- دوره هدف گذاری برای موفقیت و رسیدن به آرزوها در سال 1396 قسمت سوم

 

 

 

  1950        1        رایگان       بازدید : 2173
بازدید : 2158
بازدید : 2093
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید