" تمرکز بر داشته‌ها"

" تمرکز بر داشته‌ها"

قانونی نانوشته وجود دارد که می‌گوید:

"بر روی هر چه تمرکز کنید همان را در زندگی خود گسترش می‌دهید و آن چیز به شکل‌های مختلف در زندگی شما نمود پیدا می‌کند."

  این قانون شاید کمی گنگ به نظر برسد. ولی باکمی دقت و تأمل در زندگی روزمره متوجه خواهید شد این قانون در زندگی شما کاملاً رعایت می‌شود، روزی که نگران و مضطرب هستید اتفاقاتی که باعث نگرانی بیشتر شما شود برایتان پیش می‌آید. یا وقتی مدتی به یک بیماری مثل سرماخوردگی فکر می‌کنید و سعی می‌کنید گرفتار این بیماری نشوید اتفاقاً به‌زودی دچار سرماخوردگی می‌شوید. گاهی به یاد یک آشنای قدیمی را می‌افتید و دقیقاً چند روز و یا چند ساعت بعد آن آشنای قدیمی سر راه شما سبز می‌شود، اصولی مثل قاعده 80 به 20 یا 70 به 30 یا 90 به 10، به‌نوعی می‌شود گفت: نشانه‌هایی از این قانون کلی هستند، این نشانه‌ها در هرلحظه زندگی وجود دارند و قانون را اثبات می‌کنند.

نحوه عملکرد قانون به این صورت است که وقتی شما بر روی چیزی تمرکز کرده‌اید و فکر آن را در سردارید، تصویر آن را در ذهنتان مجسم می‌کنید، شرایط آن را احساس می‌کنید و انتظار قلبی‌تان افزایش می‌یابد، در این حالت شما مداوم پیامی را به دنیا می‌فرستید که همان شرایط را برای شما در زندگی ایجاد کند. این همان فرکانس یا هاله‌ای است که هر فردی می‌تواند آن را بسته به باورها و اوضاع و شرایطش ایجاد کند،  مثلاً وقتی نگران پرداخت بدهی‌های خود هستید این احساس نگرانی را در درون خود دارید و تصویر عدم توانایی پرداخت آن را در ذهنتان مجسم می‌کنید، پیامی که به دنیا می‌فرستید نگرانی و بدهکاری است بنابراین چیزی که دریافت خواهید کرد اتفاقات و موضوعاتی است که نگرانی شمارا بیشتر کند و همین‌طور بدهکارترتان سازد.

 این کار یک عملی است که ذهن ناخودآگاهتان انجام می‌دهد و الا شما آگاهانه تمایل دارید بدهی‌هایتان کمتر شود. سؤال اینجاست برای اصلاح این رفتار ذهن ناخودآگاه چه باید کرد؟ جواب دو کلمه بسیار مهم است که در جلسه پنجم دوره عالی بهبود عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس به آن پرداخته‌ایم " زندگی آگاهانه" برای اینکه بتوانید به زندگی دلخواه برسید و در حقیقت کنترل زندگی خود را در دست بگیرید باید بتوانید کنترل ذهن و افکار خود را در دست بگیرید و هرلحظه به اتفاقات و موضوعات مثبت تمرکز داشته باشید. به عنوان مثال، وقتی نگران هستید باید بتوانید سریع آن را از خود دور کنید، ذهنتان را آرام کنید و به موضوعاتی بیندیشید که به شما آرامش دهد و حس خوبی درونتان ایجاد کند. در این صورت زندگی شما در مسیر آرامش و شادی قرار خواهد گرفت و خواهید توانست هر آنچه را که خواهان آن هستید در زندگی خود گسترده‌تر کنید. چنین روشی نیاز به مداومت دارد. در روزهای اول کمی سخت به نظر می‌رسد و باید تلاش بیشتری به خرج دهید تا ذهنتان را کنترل کنید ولی به‌مرور زمان این کار برایتان آسان‌تر می‌شود و نتایج حاصله، شمارا برای ادامه این مسیر مشتاق‌تر می‌کند.

 

 تمرکز بر داشته‌ها

" وقتی غرق در روش های رسیدن به موفقیت هستی، رسیدن به اهدافت حق طبیعی توست"

 

 این قانون نشان‌دهنده قدرت انتخاب شماست، این شما هستید که تصمیم می‌گیرید انرژی و توجه خود را در کجا متمرکز کنید. در حقیقت این شمایید که زندگی خود را خلق می‌کنید. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که عمل تمرکز بر روی نکات مثبت باید به‌گونه‌ای باشد که توجه شما روی آنچه می‌خواهید به دست آورید یا آنچه دارید و دلخواه شماست، باشد نه بر روی فرار از ناخواسته‌ها.

به‌عنوان‌مثال، اگر می‌خواهید سالم و سرحال باشید و اکنون دچار بیماری هستید تمرکز خود را فقط روی رها شدن از این بیماری و درمان بیماری یا فرار از آن نگذارید بلکه باید بر‌ سلامتی فکر کرده و تمرکز کنید. شاید بگویید در زمان بیماری چگونه می‌توانم به‌سلامتی فکر کنم!؟ دقیقاً باید به‌سلامتی فکر کنید و خود را سالم تصور کنید و احساس دلپذیر سالم بودن را به‌صورت آگاهانه داشته باشید تا سلامتی به‌زودی به سراغ شما بیاید. اگر در مشکل مالی به سر می‌برید و مقدار کمی پس‌انداز دارید بر روی افزایش آن پس‌انداز تمرکز کنید تا دارایی‌هایتان افزایش یابد.

می‌توان از این اصل برای به دست آوردن ثروت، شادی، سلامتی، موفقیت و سایر موارد دلخواه استفاده کرد. به آنچه می‌خواهید در زندگی داشته باشید فکر کنید، بر روی آن تمرکز کنید، کنترل ذهن و افکارتان را در دست بگیرید، افکار مزاحم را از خود دور کنید، از افرادی که باعث ناراحتی و ناامیدی شما می‌شوند دوری‌کنید، به مکان‌هایی که افکار و احساسات شمارا متشنج می‌کنند نروید، به کارهای موردعلاقه‌تان بپردازید، تا نتایج شگفت‌آور این قانون را به‌مرور مشاهده کنید و بابت آن شکرگزار باشید.

 

نویسنده: سپید

تمرکز بر داشته ها

 

لطفا این مقالات را هم بخوانید:

فرکانسی که ما به جهان می‌فرستیم و اثر آن در کسب‌وکار، زندگی ما و این دنیا

"چرا من؟"

  985        0        رایگان       بازدید : 1783
بازدید : 1764
بازدید : 1711
بازدید : 1316
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید