"به خودت دائماً چه می‌گویی؟"

"به خودت دائماً چه می‌گویی؟"

"بخشی از این بحث‌ بیشتر از آنکه یک بحث علمی باشد یک بحث شبه‌علمی است. بحث‌های شبه‌علمی چون وارد فرامنطق فعلی و متافیزیک فعلی می‌شود همیشه جا برای تائید و رد شدن دارد، همیشه منتقدان شدید و عاشقان خاص خود را دارد."

موضوع بحث من برمی‌گردد به این دوتا عکس، که بعد از چند خط بحث و متن توضیح بیشتری خواهم داد:

به خودت چه می گویی

 

داستان ماسارو ایموتو و آزمایش‌های او بر روی مولکول آب قبل و بعد از دعا و یا قبل و بعد از آهنگ‌های خوب یا بد و کلمات خوب یا بد، شهرت بسیار زیادی دارد، موافقان آن‌هم زیاد و مخالفان زیادی هم دارد، ماسارو ایموتو معتقد بود مولکول‌های آب در مقابل کلمات و افکار انسان‌ها سریعاً عکس‌العمل نشان می‌دهند. او آزمایش‌های خود را این‌گونه انجام می‌داد: مقداری آب را در ظرفی ریخته سپس افکار مثبت یا کلمات زیبا را بر آن آب می‌خواند یا القا می‌کرد و بلافاصله آب را منجمد کرده و از مولکول‌های یخ عکس می‌گرفت. همین کار را با همان آب و این بار با کلمات منفی یا افکار زشت تکرار می‌کرد. او معتقد بود تصاویر اول شکل هندسی شش‌وجهی زیبایی دارند و تصاویر دوم فاقد شکل منظم هندسی هستند و اصلاً زیبا نیستند. او موسیقی‌های مختلفی را نیز امتحان کرد.

در کتاب خودش، که در کشور ما هم چاپ‌شده است، تصاویر موارد متعدد زیادی از آزمایش‌هایش را آورده است، به نظر من بیشتر از نوع کلمات، این موضوع مطرح است که:

فرکانس ارسالی فرد مهم است و کلماتی که ازنظر فرد حس مثبت و خوبی ایجاد می‌کنند، بلورهای زیبا می‌سازند و کلماتی که حس خوبی به فرد نمی‌دهد، بلورهای خوبی را نشان نمی‌دهند.

"به خودت دائماً چه می‌گویی؟"

دوربین الکترونی که چنین تصاویری را می‌گیرند و افرادی که این تصاویر را ویرایش می‌کنند، زیاد در دسترس نیستند اما آیا می‌شود اثر کلمات بر روی محیط اطراف بررسی کرد؟

اما داستان دو شیشه عکس دوم، در دوره‌ای برای آموزش فروش شرکت کرده بودم، در آن دوره من برای اولین بار این موضوع را دیدم قبلاً از دوستانی و برخی مطالب خوانده بودم که چنین چیزی ممکن است یعنی اگر کلماتی خوب یا بد را جداگانه روی کاغذ بنویسید و به شیشه‌هایی که داخل آن‌ها یک میوه سالم نصف شده و هر نصفه در یک شیشه قرار دارد را بچسبانید و آن‌ها را در فاصله یک متری در داخل کابینت و یا جایی تاریک بگذارید، بعد از مدتی بین 4 روز تا دو هفته نصف میوه‌ای که بر ظرف روی آن کلمات منفی و ضعیف کننده نوشته‌شده است، شروع به خراب شدن می‌کند و رفته‌رفته سرعت خراب شدن آن  بیشتر از ظرف دوم می‌شود، نمی‌دانم چه ربطی به این دوره داشت این فرد که مدیر چندین نیرو بود گفت: من این کار را با مقداری برنج پخته انجام دادم و در دوتا شیشه جداگانه قراردادم و روی یکی کلمات مثبت و در دیگری کلمات منفی نوشتم و پس از چند روز برنج‌های ظرف دارای کلمات منفی شروع به کپک زدن کرد.

دوستی داشتم که در آن جلسه با شنیدن این اتفاق و روش انجام تست همان روز تصمیم به انجام این کار با یک پرتقال می‌گیرد، پس از 20 ماه که پیش این فرد رفته بودم این ظرف را نشان داد و کاملاً مشخص بود ظرف حاوی کلمات منفی کلاً پودر شده بود و ظرف حاوی کلمات مثبت پس از 20 ماه باز پرتقال بودنش قابل‌تشخیص است.

خلاصه این شد که تصمیم گرفتم من هم این تست را انجام بدهم، البته با میوه‌ای غیر از پرتقال، دو عدد شیشه انتخاب کردم که در ظاهر تمیز بودند، درروی یکی کلمات مثبت نوشتم و بر دیگری کلمات منفی نوشتم و درجایی بافاصله یک متری قراردادم و مشغول کار خودم شدم فقط فکر کردم محل قرار گرفتن ظرف شیشه با کلمات مثبت سمت چپ و ظرف شیشه با کلمات منفی سمت راست است. در این مدت فکر می‌کردم ظرف راستی خراب خواهد شد و سمت چپی سالم می‌ماند یک هفته که گذشت رفتم به ظرف‌های شیشه سری بزنم دقیقاً درست بود میوه شیشه سمت چپ سالم بود و میوه شیشه سمت راست دو عدد کپک درشت سیاه‌رنگ داشت!!!

 تا اینجا موضوع کاملاً با آن نظریه همخوانی داشت ولی در یک‌لحظه کل حساب‌کتابم به هم خورد، جای ظرف با کلمات مثبت و منفی با آنچه در ذهن من بود مطابقت نداشت، یعنی ظرف با کلمات مثبت را سمت راست قرار داده بودم و ظرف با کلمات منفی را سمت چپ قرار داده بودم. طی یک ماهی که این ظرف‌ها را نگهداشتم این موضوع ادامه داشت و فکر من درگیر بود به چند سؤال:

چرا میوه دارای کلمات منفی سالم مانده است؟ چرا میوه کلمات مثبت کپک‌زده است؟ یا برعکس، چرا هر دو سالم و یا هر دو خراب نشده‌اند؟ بااینکه در یک محل قرار داشتند. چرا خرابی‌ها با ذهن من و انتظارم مطابقت داشت و نه با کلمات؟

با توجه به تحصیلات خودم اولین موضوعی که حواس مرا به خود جلب کرد این بود: اگر این کار را مشابه واکنش‌های شیمیایی در نظر بگیرم باید ظروف آزمایش و شرایط آزمایش کاملاً یکسان و برابر باشد، و دومین نکته اینکه اگر مقاله فرکانسی که ما به جهان می‌فرستیم و اثر آن در کسب‌وکار، زندگی ما و این دنیا را مطالعه کرده باشید در  بخشی از آن به این موضوع اشاره می‌شود که ما با توجه به سیستم مغزی و قلبی خودمان به جهان اثر می‌گذاریم و احساسات واقعی ما و آن چیزی که الآن هستیم شرط تأثیرگذاری برجهان است. تصمیم گرفتم مجدداً این آزمایش را انجام بدهم و نتایج بررسی بکنم.

طبق اصول علم آمار باید در کنار شرایط یکسان آزمایشگاهی حداقل تعداد نمونه استاندارد 25 عدد است من این تعداد شیشه که 50 عدد می‌شود را در اختیار نداشتم اما تا حد امکان سعی کردم اصولی را رعایت کنم و بسیار خوشحال می‌شوم افرادی این آزمایش را تکرار بکنند، البته بیشتر برای کمک به فهم قضیه نه تلاش برای رد و یا اثبات آن، روش صحیح انجام آزمون این‌گونه است:

دو عدد شیشه بزرگ خالی سالم و یکسان را انتخاب کنید و همه نوشته‌های آن را تا حد امکان تمیز کنید، سپس درب آن و خود ظرف را در آب جوش نیم ساعتی قرار دهید و با مواد شوینده به‌صورت کامل بشویید، تمیز کنید و با دستمال تمیز به‌دقت خشک‌کنید،  خودتان وقت بگذارید و یا از اطرافیان خود بخواهید کلماتی که در موقع خرابکاری، ناشکری و گلایه می‌گویند تا حس منفی خودشان را بروز دهند در یک کاغذ کوچک بنویسید ( این‌ها می‌شود کلمات منفی) و کلماتی را که در موقع تعریف و تحسین، شادی و دعا به خودتان یا خدا می‌گویید و احساس خوبی به شما می‌دهد را در کاغذ کوچکی بنویسید ( این‌ها می‌شود کلمات مثبت). هرکدام از این کاغذها را بر روی یک شیشه بچسبانید و یک میوه سالم مثل هلو، پرتقال، سیب یا شلیل را تمیز شسته و نصف کنید ( هسته هلو را جدا کنید) و هر نصفه را در یک ظرف قرار دهید درب ظرف‌ها را ببندید و در یک محل تاریک بافاصله‌ی حداقل یک متر و شرایط یکسان قرار بدهید فقط یادتان باشد روی کدام ظرف مثبت نوشتید و روی کدام ظرف کلمات منفی، به مدت 4 روز بگذارید این ظرف‌ها در آن محل قرار داشته باشند و بعدازآن هرچند روز یک‌بار ظرف‌ها را بااحتیاط بردارید و نگاه کنید و نتیجه را بررسی کنید.

من برای آزمایش خودم یک هلوی کوچک را انتخاب کردم و دقیقاً مشابه روش بالا انجام دادم، از افراد حاضر در یک مهمانی خواستم تا کلمات مثبت و منفی که به خودشان می‌گویند را بگویند و من روی این شیشه‌ها بنویسم و نتیجه فقط بعد از 4 روز این بود:

 

به خودت دائماً چه می‌گویی

 

سه هفته هم این آزمایش ادامه دادم رفته‌رفته ظرف حاوی کلمات منفی ( ظرف راست) کپک‌هایش موجب خرابی کامل میوه شد  و بوی نامناسبی می‌داد ولی نصف میوه حاوی کلمات مثبت حتی بعد از سه هفته هم بوی میوه سالم را داشت هرچند براثر گذر زمان و گرما کمی خراب‌شده بود و این طبیعی است. چند روزی روی این اتفاق وقت گذاشتم و فکر کردم نکات و نتایجی شخصی را بیان می‌کنم:

اولین نکته اینکه:

 هر فردی حق دارد این نتیجه را قبول بکند و یا رد بکند، من هیچ اجباری و یا درخواستی مبنی بر قبول سخنان من و قبول اثرگذاری کلمات و احساس ما برجهان اطرافمان ندارم، اما تقاضا دارم قبل از رد کامل آن یک‌بار این آزمایش را دقیقاً با شرایطی که گفتم خودتان انجام دهید کار زیاد سختی نیست. ( اگر نتیجه‌اش را در نظرات بنویسید ممنون می‌شوم)

دومین نکته اینکه:

 یادتان باشد گفتم در اولین آزمایش فکر کردم محل قرار گرفتن ظرف شیشه با کلمات مثبت سمت چپ و ظرف شیشه با کلمات منفی سمت راست است. درحالی‌که نتیجه مورد انتظار من بود ولی اثر کلمات روی ظرف مخالف نظریه‌ای بود که مطرح شد، شاید یکی از دلایل آن تمیز نبودن ظروف و یا یکسان نبودن شرایط بیرونی و یا غلط بودن تست از ریشه باشد، هرچند بعید می‌دانم این آزمایش از ریشه غلط باشد چون بسیار تکرار شده است و جواب‌ها تقریباً یکسان است به شرطی که از دیدگاهی که من فهمیدم نگاه کنیم، به نظر من مهم‌تر از نوع کلمات روی شیشه انتظار و اعتقادی که داریم شرط است، حتی در آزمایش ایموتو هم همین فرد انتظار داشته که بعد از دعا در فلان معبد به علت اثر کلمات  مثبت، بلور زیبا بدهد، به همین دلیل پاسخ مناسب را دیده است. فرکانسی است که سیستم قلبی ذهنی در اثر اعتقاد به آن کلمات به جهان هستی می‌فرستد، یعنی  ما  اگر عمیقاً و از صمیم قلب انتظار داشته باشیم در این آزمایش ظرف اول سالم بماند و ظرف دوم خراب شود سوای کلماتی که نوشتیم این اتفاق می‌افتد!!! اما ازآنجایی‌که ما یاد گرفته‌ایم با دیدن و شنیدن کلمات مثبت حس خوبی داشته باشیم، اگر کلمات مثبت  روی ظرف را ببینیم ناخودآگاهمان ‌هم این مطلب را بیشتر تائید می‌کند و فرکانس ارسالی شما قوی‌تر می‌شود، به همین دلیل است که می‌گویم دقیقاً بدانید کدام ظرف حاوی کلمات مثبت و کدام حاوی کلمات منفی است، بیشتر از کلمات ذهنیت و فرکانس و انرژی ارتعاشی سیستم قلبی و ذهنی شما مهم است به زبان ساده اگر معتقد نباشید که کلمات اثر جادویی دارند، درواقع اثر نخواهند داشت. انتظار شما مهم‌تر از نوع کلمات است، شما برجهان اطراف خود اثر می‌گذارید چه قبول کنید و چه قبول نکنید.

سومین نکته اینکه:

 مراقب کلماتی که می‌دانید منفی است و بازهم به خود یا به دیگران می‌گویید باشید، کلماتی که ما می‌گوییم مخصوصاً آن‌هایی که دائماً در گفتگوهای درونی خودمان تکرار می‌کنیم بر جسم ما اثر می‌گذارند، و جسم ما را به‌مرور شاید دچار بیماری بکنند و اگر آگاهانه مثبت باشند به شما تندرستی هدیه می‌دهند، ریشه تغییر باورها هم همین تغییر کلمات است پس همیشه مراقب باشید که هم به خودتان کلمات مثبت بگویید و هم به دیگران  کلمات خوب و مثبت بگویید.

سخن ما بر عزت نفس واعتماد به نفس ما اثری فوق العاده دارد، پس همیشه عبارات تاکیدی خوبی را به خودتان بگویید، سخن شما جهانتان را می آفریند، ما شاید بر دیگران اثری قوی نداشته باشد اما بر زندگی خود ما تأثیر فوق‌العاده‌ای می‌گذارند، خودتان را وادار به گفتن کلمات خوب و مثبت به خود و دیگران بکنید. آگاهانه زندگی کنید و فکر کنید. 

"به خودت دائماً چه می‌گویی؟"

لطفا مطالب زیر را هم مشاهده نمایید:

مقاله فرکانسی که ما به جهان می‌فرستیم و اثر آن در کسب‌وکار، زندگی ما و این دنیا 

" تمرکز بر داشته ها"

" چرا من "

"دوره رایگان آموزش قانون جذب"

  2304        0        رایگان       بازدید : 2172
بازدید : 2157
بازدید : 2092
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید