خردمندانمحصولاتجزییات محصول

چگونه مدیر کنترل کیفیت نمونه بشویم

چگونه مدیر کنترل کیفیت نمونه بشویم 

حدود 8 سال از سال‌های که در رسته شغلی کارمندی بودم، در کار مدیر کنترل کیفیت مشغول بودم، طی این سال‌ها موفقیت‌های فردی و گروهی زیادی را در محل کارم به دست آوردم، یکی از موفقیت‌هایی که افراد حاضر درزمینهٔ کار کنترل کیفیت دوست دارند به آن دست پیدا کنند، انتخاب شدن به‌عنوان مدیر کنترل کیفیت استانی و کشوری است.

متولی امر کیفیت در واحدهای تولیدی سازمان استاندارد است و هرساله در همایش‌هایی از کارشناسان کنترل کیفیت نمونه و واحدهای تولیدی نمونه تقدیرهایی را به عمل می‌آورند، انتخاب مدیر کنترل کیفیت نمونه و واحدهای نمونه طبق ضوابط خاص و فرم‌های خاصی انتخاب می‌شود، در آخر همین مقاله می‌توانید یک فایل فشرده zip  به‌صورت رایگان دریافت کنید که شامل: توضیح درباره‌ی فرآیند انتخاب مدیر کنترل کیفیت استانی و کشوری، فرم ضوابط ارزشیابی و عوامل مؤثر در ارزشیابی، راهنمای تکمیل فرم ضوابط ارزشیابی و روش عملی و اجرایی انتخاب مدیر کنترل کیفیت نمونه است.

موضوعی مهمی که دراین‌باره مطرح می‌شود و در فرم ارزشیابی اولین نکته است برقراری استاندارد ایزو 17025 در واحد تولیدی یا خدماتی هست. اگر واحدی به‌عنوان آزمایشگاه همکار اداره استاندارد باشد و در کنار آن گواهی استاندارد ISO 17025 را داشته باشد احتمال انتخاب شدن مدیر کنترل کیفیت آن واحد به‌عنوان مدیر کنترل کیفیت نمونه افزایش می‌یابد، من طی این سال‌ها دو بار به‌عنوان مدیر کنترل کیفیت نمونه استان و مدیر کیفی نمونه انتخاب شدم. و در حالی بود که واحدی که من در آن مشغول بودم آن موقع دارای گواهی آزمایشگاه همکار و گواهی استاندارد ISO 17025 نبود. و اگر این گواهی‌ها را داشتیم به‌احتمال زیادتر میزان موفقیت من بیشتر می‌شد.

شاید دوستانی وجود داشته باشند که تمایل دارند به‌عنوان مدیر کنترل کیفیت نمونه انتخاب شوند و دنبال این هستند که از ریزه نکات مؤثر و شتاب‌دهنده در این مسیر استفاده کنند، ویدیوی که در سایت قرار داده‌شده شامل 10 نکته اصلی و مهم است که با رعایت آن در کار کنترل کیفیت هم‌زمان باکارهای روتین تان می‌توانید احتمال انتخاب خود را بسیار بالاتر ببرید، این ویدیو جنبه خاص و ویژه‌اش در این است که هرکسی به آن دسترسی ندارد و در ضمن نتیجه کارهای افرادی مثل  خودم و بهتر از من درزمینهٔ کنترل کیفیت است بسیاری از این نکات را از دوستانی باتجربه بالا که دارای مقام مدیر کیفیت نمونه استانی و کشوری هستند پرسیده‌ام و یاد گرفتم.

این نکات زمانی ارزشمند هستند که به‌صورت پیوسته انجام بدهید و مطمئن باشید بعد از مدتی کوتاه نتایج خود را حتی در محیط کارتان نشان خواهند داد. بخشی از این جلسه را می توانید در اینجا مشاهده نمایید.

 

لطفا کلیک کنید: دانلود فرم ها و ضوابط و فرآیند انتخاب مدیر کنترل کیفیت  

لینک خرید

👇👇👇👇👇👇

 

چگونه مدیر کنترل کیفیت نمونه بشویم 

این مطلب برای اعضا میباشد .برای دانلود مطلب وارد شوید

  610      
هادی آقاجانلو کیست؟
دوره عالی "بهبود عزت‌نفس و اعتماد به نفس "
"دوره کامل عبور از مسیرگذار در راه اندازی کسب و کار"
حلقه های کنترل کیفیت قسمت ششم
جلسه دوم نحوه کنترل کیفیت (QC) و روش ثبت نتایج آزمون
دوره پیاده سازی نظام آراستگی (5S): جلسه پنجم نظافت و تمیز کاری
دوره پیاده سازی نظام آراستگی (5S): جلسه سوم پاک سازی و ساماندهی
دوره پیاده سازی نظام آراستگی (5S): جلسه چهارم نظم و ترتیب
دوره "ساخت و پرورش یک ذهن ثروت ساز"
چگونه با لهجه، خوب صحبت کنیم و چگونه آن را بهبود ببخشیم
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید