خانه خردمندان  >  خرد جمعی >  NLP و قانون جذب در کسب و کار  >  سوال
سوال : تکنیک های تقویت مغز، تا زندگی شما را به سمت عالی شدن ببرد
چگونه می شود با اصلاح فکر زندگی را بهتر کرد؟
هادی آقاجانلو

پاسخ :

1-ساعت هایی را آفلاین باشید
گاهی اوقات بی خیال اینترنت شوید و بدون آن زندگی کنید مثلا آخرهفته ها ایمیل و همینطور پست های شبکه اجتماعی تان را بررسی نکنید . از فیس بوک گرفته تا وایبر ، واتس آپ ، لاین و تلگرام

2-یادداشت بردارید
یادتان هست وقتی مدرسه می رفتید و شب های امتحان به خصوص سالی که کنکور داشتید ، چقدر از درس هایتان یادداشت بر می داشتید ؟ حالا هم همان کار را انجام دهید و اصلا لازم نیست یادداشت هایتان ادبی و طولانی باشد همان چند دقیقه ای که صرف نوشتن آموخته های آن روز می کنید راهی مطمئن برای افزایش قدرت مغز است . کافی ست یک یادداشت 400کلمه ای از مطالبی که هرروز می آموزید تهیه کنید .

3-چه کارهایی انجام داده اید؟
بخش عمده ای از هوشمندی با میزان اعتماد به نفس و شادی شما مرتبط است پس همین الان کاغذ بردارید و برخلاف همیشه که فهرستی از «کارهایی که می خواهم انجام دهم» تهیه می کردید ، این بار آمار « کارهایی که انجام داده ام » را بگیرید تا هم اعتماد به نفستان افزایش یابد و هم خوشحال و شاد شوید

4-حروف متقاطع یا سودوکو؟
تفاوتی نمی کند همه بازی های ذهنی و جدول ها علاوه بر سرگرم کردن شما ، می توانند با درگیرکردن مغز، روشی را امتحان کنید تا ببینید سرعت پردازش مغزتان چقدر افزایش می یابد .

5-پسر نوح با بدان بنشست
اگر می خواهید باهوش ترشوید ، باید دوستان باهوش داشته باشید . شاید اوایل این ارتباط ها اعتماد به نفستان کمی خدشه دار شود اما یادتان باشد رفت و آمد با کسانی که باهوش تر از شما هستند ، یکی از سریع ترین راه های یادگیری است دور و برتان را پرکنید از آدم های باهوش و سعی کنید علاوه بر حفظ فروتنی خود ، همیشه تشنه دانستن باشید و از آنها چیزی یاد بگیرید .

6-او یار مهربان است
مهم نیست چه می خواهید ، فقط بخوانید. بیشتر تحقیقات پژوهشگران نشان داده اند بهترین افزایش دهنده قدرت مغز، مطالعه و خواندن است . از روزنامه رفته تا رمان ، کتاب علمی و ... خلاصه هرچه دستتان رسید بخوانید چون سوژه مهم نیست ، کمیت اهمیت دارد. برای شروع می توانید از بخش آموزش سايتها استفاده کنید.

7-مطمئنید یاد گرفته اید؟
انیشتین گفته :«اگرنمی توانید چیزی را برای دیگران توضیح دهید ، به این دلیل است که آن را به اندازه کافی درک نکرده اید» پس هر موضوعی را که یاد گرفته اید ، سعی کنید برای دیگران تعریف کنید و اطلاعاتتان را در اختیار بقیه بگذارید تا باتکرارشان ، هم در ذهنتان ماندگار شوند و هم مطمئن شوید که مطلب را تمام و کمال گرفته اید .

8-همیشه در چارچوب حرکت نکنید
استیو جابز پس از ترک تحصیل ، زمان بیکاری زیادی داشت که از آن برای یادگیری خوشنویسی استفاده کرد. درآن زمان خوشنویسی برای او بی ربط به نظر می رسید ، اما مهارت های طراحی که او یادگرفته بود ، بعدها به مکینتاش راه یافت . شما هرگز نم دانید در آینده چه چیزی مفید است . فقط کاف یست سعی کنید چیز جدیدی یاد بگیرید و منتظر بمانید تا فرصت استفاده از آن به دستتان بیاید . خواهید دید همین دانسته های در ظاهر بی ربط چطور با جنبه های مهم زندگی تان ارتباط برقرار می کنند ، پس از امتحان کردن مهارتهای بی ربط با امروزتان نترسید .

9-یک زبان جدید لطفا
سرعت یادگیری مهم نیست ، کافی ست به هر طریقی که شده سفر به کشورهای خارجی یا شرکت در کلاس های آموزشی زبان یا حتی استفاده از خودآموز ها و دوره های مجازی آموزش زبان این کار را شروع کنید . فقط سعی کنید کارتان را زودتر شروع و مداوم آن را دنبال کنید تا مغزتان فعال و پویا بماند .
kheradmandan.com
هادی آقاجانلو