آموزش راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

 

اگربه دلایل مختلفی تصمیم به راه اندازی کسب وکاری برای خودتان گرفته اید، دنبال ایده ای مناسب باید بگردید و برای این کار باید ایده یابی بکنید و تشخیص بدهید ایده انتخابی تان فرصت ثروت ساز باشد، پس از آن بحث هایی مثل آموزش و شروع مطرح می شود. در زمان شروع کسب وکار یکی از مشکل ترین موارد تامین هزینه هاست. تقریبا افراد برای شروع هر کسب وکار در حد دلخواهشان سرمایه کمی دارند. در جلسه پنجم دوره راه اندازی کسب وکار راجع به موضوع اصول شروع راه اندازی کسب وکار با سرمایه کم صحبت کرده ایم.

این جلسه برای کسانی که دوست دارند کار خودشان را داشته باشند ولی سرمایه نقدی آنها کم است، توضیحات بسیار خوبی دارد. اصولا بهتراست افراد ی که دنبال راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم هستند و می خواهند به سود دهی بالا برسند. برای راه اندازی کسب و کار های از سرمایه کم شروع کنند، قانون شروع با سرمایه کم در همه ی کسب و کارها قابل اجراست.  می شود با سرمایه کم کار تولیدی انجام داد، می شود با سرمایه کم کار خدمات انجام داد، می شود با سرمایه کم کار فروش کالا انجام داد، می شود در منزل کسب و کار خانگی برای بانوان راه انداخت،  می شود کسب و کار اینترنتی راه انداخت و... 

البته نکته مهم اینکه: سرمایه کم در هر نوع کسب و کار تعریف متخص خود و میزان ریالی مختص خود را دارد.

 

به جمله "شروع کار با سرمایه کم" دقت کنید.

این جمله از چند بخش متفاوت تشکیل شده است. دربخشی از آن راجع به کار صحبت می شود و منظور از کلمه " کار" انجام اعمالی است که در قبال آن بتوانیم درآمد داشته باشیم یا بهتر بگویم به معنی خاص آن یعنی شغل در نظر گرفته شده است. روش انتخاب شغل مناسب در جلسات قبل گفته شده است. و راجع به برنامه ریزی هایی که در یک کسب وکار لازم است در دوره عبور از مسیر گذار در راه اندازی کسب به طور اساسی صحبت شده است. عدم آگاهی از این برنامه ریزی هاست که باعث شده بسیاری از افراد در کسب وکار خود شکست بخورند.

راجع به آموزش منجر به درآمد، نیز توضیحاتی در قسمت آموزش این دوره اشاره شده است.

پس از مرحله آموزش برای راه اندازی کاری که در نظر داریم، باید اقدام عملی بکنیم.

طبق تحقیقات صورت گرفته، یکی از دلایل عدم شروع یک کسب وکار و یا از بین رفتن کسب وکار کمبود سرمایه نقدی است. زمانی که از افرادی که در کسب وکارشان شکست خورده اند، سوال شده است. "کمبود سرمایه نقدی" مهم ترین دلیل شکست کسب وکارها ذکر شده است.

هرچند نمی شود مهم بودن این دلیل را رد کرد، اما به نظر من کمبود سرمایه در شکست یک کسب و کار، دلیل اول نیست و  در درجه سوم اهمیت قرار دارد. قبل از کمبود پول، نبود ذهن ثروت ساز که در این جلسه درباره خصوصیات یک ذهن ثروتسازتوضیح دادم، به عنوان دلیل دوم  از بین رفتن کسب و کارهاست. دلیل اول را در جلسه بعدی ذکرشده است.

 

نکته مهم دیگر اینکه: "بین ثروتمند شدن و شروع ثروتمند شدن" یک تفاوت اساسی وجود دارد. برای ثروتمند شدن باید پول روی پول گذاشت و با انباشت پول ما ثروتمند می شویم، اما برای شروع ثروتمند شدن نیازی به داشتن سرمایه مالی زیاد نیست.

کسی که می خواهد کسب و کاری را شروع کند، احتیاج به حداقل سرمایه مادی دارد. این سرمایه می تواند مال خودش نباشد، وام باشد و یا قرض ولی خب به هرحال باید حداقل سرمایه ای باشد.

سرمایه های زیادی در راه اندازی کسب وکار مطرح می شود که یکی از مهم ترین آنها سرمایه نقدی است.بعضی از مواقع افرادی هستند که از سرمایه نقدی زیادی استفاده نکرده اند اما موفقیت های زیادی به دست آورده اند، دلیلش استفاده از سایر سرمایه و داشتن سایر سرمایه هاست.

 بین موفقیت در کسب وکار و میزان سرمایه هایی که برای کسب وکار لازم است یک ارتباط وجود دارد که من به آن می گویم: 

قانون تعادل سرمایه با درآمد: 

 
"میزان موفقیت در درآمد کسب و کار، ارتباط مستقیم با مجموعه سرمایه های لازم برای کسب و کار دارد، این تعادل همیشه برقرار است"

 

راه اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه کم

با رعایت قانون تعادل سرمایه ها با درآمد است که بعضی از افراد می توانند بدون سرمایه نقدی و یا حتی بدهی کسب و کار خود را شروع بکنند و موفق شوند. آنها در سایر سرمایه های مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار توانمند و قوی هستند. در این جلسه با سایر سرمایه های مورد نیاز کسب و کار که شتاب دهنده های موفقیت کسب و کار هستند آشنا خواهید شد.

 

اگر تصمیم به شروع کاری برای خودتان دارید، بی گدار به آب نزنید، ابتدا کسب وکار جدیدتان را به نقطه شروع در نمودار برسانید و سپس اقدام به خروج از کار قبلی بکنید

آموزش راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

موضوعاتی که در این جلسه  مطرح شده است به شرح زیر است :

 

انواع سرمایه و قانون تعادل سرمایه با میزان موفقیت و درآمد.

روش ترک کار قبلی و رفتن به کار خودمان، بدون این که سختی مالی زیادی را بگذرانیم

چرخه ثروتمندی چیست و چگونه می شود شروع کرد؟

مهم ترین نکات موجود در چرخه ثروتمندی چیست؟

چگونه با بدهی هم بتوانیم کسب وکار خود را شروع کنیم؟

شخصیت مالی خودتان بشناسید و بدانید ذهنتان چه اخلاقی دارد؟

خصوصیات و تفاوت های افراد با ذهن ثروت ساز و ذهن ثروت سوز در چیست؟

شرایط تامین هزینه و روش های متفاوت تامین سرمایه چیست؟

روش جذب نیرو با کمترین هزینه و بهترین بهره وری چیست؟

چگونه سرمایه گذارها را برای حمایت از کسب و کارمان راضی بکنیم؟

فراموش نکنید:

شروع کسب و کار با پول بسیار کم نیز امکان‌پذیر است، به شرطی که آمادگی و اطلاعات لازم را به دست بیاورید و کار دوره راه اندازی کسب وکار همین است.

 

حتما این جلسات را مشاهده کنید:

بخشی از جلسه پنجم  "دوره عبور از مسیرگذار در راه اندازی کسب و کار"

"دوره پایه عبور راه اندازی کسب و کار"

 

 

لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید