خانه خردمندان  >  خرد تاک >   خرد پول ساز  >   نمایش ویدیو

نمایندگی چه شرکت‌هایی را بگیریم؟ به چه کسانی نمایندگی بدهیم؟

"نمایندگی چه شرکت‌هایی را بگیریم؟ به چه کسانی نمایندگی بدهیم؟"

زمانی که به فکر تأسیس یک کسب‌وکار ‌می‌افتیم، ایده‌های مختلفی به ذهنمان می‌رسد. و چون می‌دانیم یک کسب‌وکار خاک‌خوری و مسیر گذار دارد و مدت‌زمانی طول می‌کشد تا کسب‌وکار به رونق بیفتد، دنبال روش‌ها و کارهایی می‌گردیم که کمک بکند این مسیر را سریع‌تر و با هزینه کمتر عبور کنیم و به سوددهی برسیم. با اصطلاح دنبال شتاب‌دهنده‌هایی برای عبور از مسیر گذار در کسب‌وکار می‌گردیم.

ایده‌های متفاوتی به‌عنوان شتاب‌دهنده به ذهنمان می‌رسد. ایده‌هایی مثل: الگوبرداری از یک کسب‌وکار موفق که کپی آن کسب‌وکار را تأسیس بکنیم و اجرا بکنیم، یا اینکه منتظر می‌شویم کسب‌وکاری محلش تخلیه شود تا به‌جای آن برویم و یا در همسایگی یک کسب‌وکار موفق، کسب‌وکاری شبیه به آن را تأسیس می‌کنیم، یا نه یک کسب‌وکار را به شیوه متفاوت و خاص افتتاح می‌کنیم، از هنرمندان مختلف دعوت می‌کنیم، تخفیف خاص می‌دهیم، تبلیغ و جشن خاص می‌گیریم تا کسب‌وکار سریع‌تر در مسیر سوددهی بیفتد و از مسیر گذار به‌سرعت عبور کند.

 یکی از بیشترین ایده‌هایی که من از زبان مراجعینم می‌شنوم. ایده گرفتن یک نمایندگی فروش کالا یا خدمت و یا ارائه خدمات پس از فروش یک شرکت یا مجموعه دیگر است. افراد دوست دارند به روش‌های متفاوتی نمایندگی یا عضویت یک گروه مالی را بپذیرند.بعضی از افراد به سراغ شرکت‌های معروف می‌روند و سر در محل کسب‌وکارشان تابلوی نمایندگی فلان شرکت را نصب می‌کنند، برخی با فروشگاه‌های بزرگ یا رستوران‌های بزرگ صحبت می‌کنند و شعبه‌ای از آن فروشگاه و یا رستوران را در محل کارشان تأسیس می‌کنند، برخی نمایندگی مجاز فروش و خدمات پس از فروش شرکت‌های بزرگ خودرویی، لوازم‌خانگی، مؤسسات آموزشی و... را می‌گیرند و برخی هم نماینده پخش یک یا چند محصول در سطح یک شهر یا استان می‌شوند.

یک موضوع بسیار مهم در زمان تصمیم برای اخذ نمایندگی ذهن افراد را درگیر می‌کند و آن این است که " آیا به‌زحمت و هزینه‌ای که می‌خواهم بگذارم و نمایندگی بگیرم می‌ارزد یا نه؟ این شرکت و محصول و خدماتش برایم سوددهی دارد؟ از کجا می‌توانم این را بفهمم"

از طرف دیگر برخی از افراد دوران گذار کسب‌وکارشان را سپری کرده است و توانسته‌اند در مسیر رشد و درآمدزایی قرار بگیرند و احساس می‌کنند که کسب‌وکارشان نیاز به رشد و سیستم سازی دارد و تمایل دارند، شعبه دوم یا سوم و یا نمایندگی‌های زیادتری را در شهر خودشان یا استان‌های هم‌جوار تأسیس بکنند. سؤالی که ذهن این افراد را مشغول می‌کند این است که: " به چه کسانی نمایندگی بدهم؟کجا شعبه تأسیس بکنم؟ چه شرایطی را برای نمایندگی و نماینده‌هایم داشته باشم؟ محل نمایندگی‌هایم باید چگونه باشد و ..."

در این جلسه راجع به این موضوعات صحبت‌های عالی انجام دادم و نکات خیلی خوبی را اشاره‌کرده‌ام. همان‌طوری که می‌گویم: "بهتر است برای آموزش و دریافت اطلاعات خوب وقت بگذارید و به اصلاح شکست‌هایتان را روی کاغذ بخورید" تا در دنیای واقعی مسیر را سریع‌تر طی بکنید. با ما در این جلسه خوب و مفید همراه بشوید. بخشی از این جلسه  را می توانید از اینجا مشاهده نمایید.

بخشی از جلسه ی نمایندگی چه شرکت‌هایی را بگیریم؟ به چه کسانی نمایندگی بدهیم؟
 

لطفا این فایل ها را مشاهده نمایید:

"دوره کامل عبور از مسیرگذار در راه اندازی کسب و کار"

"چگونه ایده یابی بکنیم و چگونه تشخیص بدهیم ایده ما فرصت ثروت ساز است؟"

 
 
 
 
 

خریدار گرامی، محصولات سایت خردمندان مخصوص شما و خانواده محترمتان است، لطفاً آن را در اختیار دیگران قرار ندهید، ما شرعاً و قانوناً راضی نیستیم

 

 

  632        mp4        39:12min        39:12min        0        ویژه فروش        30000 تومان


49:00
بازدید : 5719
1:30:00
بازدید : 3660
8:25min
بازدید : 3274
2:56min
بازدید : 2557
4:41min
بازدید : 2364
24 min
بازدید : 2200
12:42min
بازدید : 2037
12:20min
بازدید : 1666