خانه خردمندان  >  خرد تاک >   خرد شخصیت ساز  >   نمایش ویدیو

شش شتاب دهنده برای ارتقای شغلی

شش شتاب دهنده برای ارتقای شغلی

"فایل رایگان شش شتاب دهنده برای ارتقا در شغل"شش شتاب دهنده برای ارتقاء و موفقیت شغلی را در اختیارشما قرار می دهد، که متناسب با شرایط کشور ما و فرهنگ ماست.

اگر شما فردی هستید که به‌تازگی در محیطی مانند شرکت، کارخانه و یا جایی دیگر استخدام‌شده‌اید و دوست دارید در کار خود پیشرفت کنید و به موقعیت‌های بهتر و بالاتری برسید، این موقعیت حرکت در مسیرگذار است و باید اصول این مسیر را رعایت کنید. برای این‌که این مسیر را به‌درستی و هر چه سریع‌تر طی بکنید، شش خصلت، که شتاب‌دهنده‌های این مسیر هستند را در این فایل ارائه داده‌ام. این شش اصل را بپذیرید و در محل کار آن را رعایت کنید:
خصلت نخست این‌که در کاری که قبول کرده‌اید متخصصی تمام‌عیار شوید و کارتان را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. تمام نکات و اطلاعات مربوط به کارتان را به دست آورید، مطالعه داشته باشید، اطلاعاتتان را گسترش داده و به‌روز باشید و در کارتان حرفه‌ای رفتار کنید. این کار کمک می‌کند تا در مواقع لزوم مانور خوبی بدهید و از اطلاعاتتان استفاده کنید.
 
دومین خصلت این‌که درجایی که لازم نیست حضور نداشته باشید، در همه کارها اظهارنظر نکنید و اجازه دهید فردی که کار بلد است آن کار را انجام دهد. وقتی کسی را که برای آن کار مناسب است برای انجام کار معرفی می‌کنید بزرگ‌منشی خود را نشان می‌دهید و اثبات می‌کنید که به حد و حدود خود واقف هستید.
 
سومین خصلت این است که وقتی کاری به شما سپرده می‌شود، بیشتر از حد نیاز آن را به انجام برسانید مخصوصاً اگر فردی که کار را به شما سپرده، رئیس و یا مدیرعامل شما باشد. وقتی کاری را به شما می‌سپارند حتماً توانایی انجام آن را در شما دیده‌اند، پس با تمام وجود و بیشتر از حد نیاز آن کار را انجام دهید. اگر شما توانایی‌هایتان را نشان دهید احتمال رشدتان زیاد است.
 
چهارمین خصلت شتاب‌دهنده در مسیر گذارتان این است که به دارایی‌ها و اموال شرکت، رئیس و یا مدیرتان طمع نداشته باشید. گاهی وسایلی در محیط کار به چشم می‌خورند که به‌ظاهر بلااستفاده هستند ولی شما هرگز آن‌ها را از رئیس و یا مدیرتان مطالبه نکنید چون این‌یک امتیاز منفی برای شماست و شمارا فردی طماع جلوه می‌دهد.
 
پنجمین خصلت این‌که تا موقعی که با شرایط محیط کار، و با خصلت افراد، رئیس و مدیرتان آشنا نشده‌اید، با افراد بیش‌ازحد کاری ارتباط برقرار نکنید یعنی خصوصیات خودتان را همان‌گونه که در خارج از محیط کار هستید، نشان ندهید. ابتدا خصوصیات افراد به‌خصوص مدیر و یا مدیران را بشناسید و بر طبق آن شناخت با آنان برخورد کنید.
 
ششمین خصلت که به نظر من مهم‌ترین خصلت است اینکه با افراد، مدیران و کارفرمایان رفتاری دوستانه داشته باشید ولی با آنان دوست نباشید! نوع شغلی مدیر و کارفرما باکسانی که در استخدام آنان هستند متفاوت است. رفتار دوستانه باعث پیشرفت کاری می‌شود ولی دوستی باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای هر دو طرف خواهد بود.
این شش خصلت را با الهام از مطالعه  کتاب اخلاق منصوری ارائه دادیم، البته موضوعات کاملاً منطبق با کتاب نیست بلکه برگرفته از آن است.
 

 لطفا این مطالب را نیز مشاهده نمایید:

لیست 100 کتاب موفقیت که باید بخوانید

 

 

  333        mp4        9:43min        9:43min        0        ویژه اعضا         


49:00
بازدید : 5922
1:30:00
بازدید : 3810
8:25min
بازدید : 3395
4:41min
بازدید : 2845
2:56min
بازدید : 2633
24 min
بازدید : 2301
12:42min
بازدید : 2109
12:20min
بازدید : 1702