سه شتاب دهنده و شاه کلید در مسیر موفقیت

سه شتاب دهنده و شاه کلید در مسیر موفقیت راجع به موضوعاتی است که ما می دانیم ولی در بسیاری از مواقع حواسمان به آنها نیست.

چند روز پیش با دوستی صحبت می‌کردم و او گلایه می‌کرد که نتایج دلخواهم را به دست نمی‌آورم.

گفتم: این کاملاً طبیعی است. انتخاب دست‌توست ولی نتایج دست‌تو نیستند.

سیستم جهان به‌گونه‌ای است که ما بی‌نهایت انتخاب داریم و بی‌نهایت مسیر وجود دارد و نتایج هر مسیر از قبل تعیین‌شده هستند. اگر مطالعه و آگاهی داشته باشیم و به گفته‌ها و درس‌های گذشتگان اعتماد کنیم می‌توانیم در مسیری که دلخواه ماست قدم برداریم و به نتیجه‌ای که از قبل مشخص‌شده برسیم. در بسیاری از مواقع ما نتیجه‌ای را در نظر داریم ولی مسیری که می‌رویم خلاف جهت آن است و یا این‌که این مسیر منجر به آن نتیجه نمی‌شود و یا در بهترین حالت مسیر را سریع و باقدرت طی نمی‌کنیم و از شتاب‌دهنده‌ها استفاده نمی‌کنیم و انتظار داریم خیلی سریع به نتیجه دلخواه برسیم که این ممکن نیست. یکی از مهم‌ترین نکات این است که در جهان بی‌نهایت انتخاب وجود دارد ولی هر انتخابی نتیجه مخصوص به خود را دارد. اختیار ما در انتخاب‌های ماست، ما می‌توانیم با توجه به نتیجه مسیر دلخواهمان را انتخاب کنیم و در آن مسیر از شتاب‌دهنده‌ها استفاده کنیم در این جلسه سه مورد از شتاب‌دهنده‌های رسیدن به موفقیت که شاه کلید موفقیت هستند را معرفی می‌کنم:

 اولین شاه‌کلید و شتاب‌دهنده در مسیر موفقیت "ایمان به گفته‌های خداوند و قبول کردن بی‌چون چرای آن‌هاست." آیاتی در قرآن وجود دارد که ما را به سمت موفقیت و رسیدن به خواسته هدایت می‌کند و ما باید باجان و دل آن‌ها را قبول کنیم و قاطعانه و باایمان به کار ببندیم. این کار نیاز به تصمیم‌گیری، یادگیری، تکرار و تمرین دارد و باید حاضر باشیم که بهای آن را بپردازیم

 " بهشت را به بها دهند نه به بهانه"

دومین شاه‌کلید و شتاب‌دهنده در مسیر موفقیت "توکل به خداست" توکل یعنی به دستورات خدا اعتماد بکنیم و به آن‌ها عمل بکنیم.

سومین شاه‌کلید و شتاب‌دهنده در مسیر موفقیت "صبر" است. صبر تحمل کردن نیست! صبر یعنی در شرایط سخت آرامش خود را حفظ کنیم و طوری رفتار کنیم که افراد متوجه سختی اوضاع و شرایط ما نشوند. و یا حتی به‌گونه‌ای رفتار کنیم افراد فکر کنند که از روزهای قبل قوی‌تر و موفق‌تر هستیم و شرایط بهتری داریم با داشتن این نوع صبر قطعاً به موفقیت و خواسته‌های درستمان می‌رسیم.

 

این فایل ها را هم مشاهده بفرمایید:

دوره عبور از مسیرگذار در راه‌اندازی کسب‌وکار

ویدئوی انگیزشی "معجزه در مسیر حرکت به وجود می آید"

خودت باش ولی بهترین خودت

 

  528        mp4        6:47min        6:47min        0        ویژه اعضا         


49:00
بازدید : 6496
1:30:00
بازدید : 4140
8:25min
بازدید : 3723
4:41min
بازدید : 3326
2:56min
بازدید : 2882
24 min
بازدید : 2583
12:42min
بازدید : 2299
12:20min
بازدید : 1833
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید