خانه خردمندان  >  خرد تاک >   خرد شخصیت ساز  >   نمایش ویدیو

چرا تلاش و پشتکارم به نتیجه نمی رسد؟


چرا تلاش و پشتکارم به نتیجه نمی رسد؟
 
در این جلسه نکته مهمی را دررسیدن به خواسته‌ها و آرزوها مطرح کرده‌ام. قبل از آن دلایلی را که مانع از رسیدن به هدف می‌شوند، عنوان کرده‌ام.خیلی از مواقع ما تصمیمی می‌گیریم و هدفی را انتخاب می‌کنیم و برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی می‌کنیم. شروع به تلاش می‌کنیم ولی بعد از مدتی متوجه می‌شویم که نه‌تنها به هدف نرسیده‌ایم بلکه از آن دور شده‌ایم. در این موقع احتمالاً آگاهانه اوضاع را بررسی می‌کنیم و تصمیم می‌گیریم که قوی‌تر حرکت کنیم و برای این کار با افراد موفق مشورت می‌کنیم و از آن‌ها الگوبرداری می‌کنیم. این کار ما را به هدفمان نزدیک‌تر می‌کند ولی بعد از مدتی می‌بینیم که باز به هدفمان نمی‌رسیم امکان دارد مدتی هم به تلاشمان ادامه دهیم ولی در ادامه ناامید می‌شویم، بعد نرسیدن به هدف را توجیه می‌کنیم. شاید بتوان این توجیهات را اثبات کرد ولی این کار کمکی دررسیدن به هدف نمی‌کند بلکه در اصل این توجیهات محدودکننده هستند. در این جلسه سه نکته را عنوان کرده‌ام که کمک می‌کنند تا تلاش شما مثمر ثمر باشد و بتوانید به اهدافتان برسید.
نکته اول: در ابتدا باید بدانید که همیشه برای رسیدن به هدف، مسیر گذار وجود دارد. مسیر گذار، مسیر رسیدن از حالت فعلی به حالت مطلوب است. این مسیر یکنواخت و ساده نیست، پستی‌وبلندی دارد. لازمه گذر از این مسیر این است که اراده داشته باشیم، تصمیم بگیریم، بهای رفتن در این مسیر را بپردازیم، تا حد امکان این مسیر را بشناسیم و برای گذر از نقطه عطف که سخت‌ترین مرحله تغییر و رسیدن به هدف است، آماده‌باشیم.
نکته دوم: بر روی خواسته خود به‌صورت ذهنی متمرکز شوید. در بسیاری از مواقع فرد برای رسیدن به هدف با افراد موفق در آن زمینه ارتباط برقرار می‌کند، وسایل و شرایط موردنیاز کار را فراهم می‌آورد و زمان زیادی را به انجام کار برای رسیدن به هدف می‌گذارد ولی ذنش را متمرکز بر هدف نمی‌کند. بر روی هر چه متمرکز شوید به همان سمت می‌روید. مثلاً فردی که به‌قصد درآمد و ثروتمندی، کاری را شروع می‌کند ولی در پس ذهنش برای فرار از فقر و نداری این کار را انجام داده، به موفقیت نمی‌رسد چون تمرکز ذهنی‌اش بر روی نداری و فقر است. باید تمام تمرکز ذهنی بر روی خواسته متمرکز باشد.
نکته سوم: نکته سوم که مهم‌ترین نکته دررسیدن به هدف است اینکه باید نسبت به کاری که انجام می‌دهید و نتایج آن خوش‌بین باشید. خوش‌بینی متفاوت از خوش‌خیالی است. نکته تلخ اینکه بدبینی پشتکار را شکست می‌دهد. خیلی از مواقع ما کاری را با جون و دل انجام می‌دهیم ولی از دردسرهای آن از به نتیجه نرسیدن آن گلایه می‌کنیم و احساس می‌کنیم این دردسرها دائمی هستند و حس می‌کنیم جهان مخالف ماست و با ما مبارزه می‌کند، حتی اگر هم اتفاقات خوبی بیفتد آن را شانسی و موقتی می‌دانیم. اگر چنین تصوراتی داشته باشیم هرچقدر هم که تلاش کنیم به هدف نمی‌رسیم. پشتکار یک نیروی بیرونی است ولی بدبینی نیرویی درونی است و نیروهای درونی بسیار قدرتمندتر از نیروهای بیرونی هستند. اگر می‌خواهید به هدف برسید باید به سمت خوش‌بینی حرکت کنید. خوش‌بینی یعنی معتقد باشیم که خداوند و جهان دوست دارند که ما به هدف برسیم، رسیدن به هدف حق ماست و ما لایق رسیدن به هدف هستیم و اتفاقات ناگوار کمک‌کننده هستند برای اینکه قوی‌تر شویم. رسیدن به خوش‌بینی و خوش‌بین ماندن کار آسانی نیست. در دوره  بهبود عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس نحوه دستیابی به خوش‌بینی را عنوان کرده‌ام. تصمیم بگیرید که خوش‌بین باشید و برای دستیابی به آن تلاش کنید.   
 

 

"دوره کامل بهبود عزت نفس و اعتماد به نفس "

 
  462        mp4        11:51min        11:51        0        رایگان


49:00
بازدید : 6332
1:30:00
بازدید : 4057
8:25min
بازدید : 3614
4:41min
بازدید : 3180
2:56min
بازدید : 2814
24 min
بازدید : 2513
12:42min
بازدید : 2257
12:20min
بازدید : 1797