خانه خردمندان  >  خرد تاک >   خرد پول ساز  >   نمایش ویدیو

راز کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید- قسمتی از جلسه سوم دوره ذهن ثروت ساز- مرحله دوم


رمز مخفی در کتاب "بیندیشید و ثروتمند شوید" را مشاهده نمایید - قسمتی از جلسه سوم دوره ذهن ثروت ساز- مرحله دوم

آقای ناپلئون هیل فرد بسیار باهوش و توانمندی بوده است. ایشان این توانایی را داشته بر روی مخاطبانش به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم اثر بگذارد. در مقدمه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ایشان می‌گوید که من رمز ثروتمند شدن را کشف کرده‌ام و می‌گوید که من این رمز را با صحبت‌هایی که آقای اندرو کارنگی داشته‌ام به دست آورده‌ام و اسم این رمز را رمز موفقیت کارنگی گذاشته است. او عنوان می‌کند که این رمز را با افراد موفق دیگری هم در میان گذاشته‌ام و همگی به‌نوعی این رمز را تأیید کرده‌اند.او می‌گوید ثروتمند شدن ربطی به تحصیلات، شهری که فرد در آن زندگی می‌کند و به خانواده فرد، ندارد. فرد می‌تواند جسم سالمی نداشته باشد و یا ورشکسته باشد و یا ازلحاظ روحی و روانی دچار مشکل باشد، و از این فرمول استفاده کرده و به ثروت برسد. ناپلئون هیل می‌گوید من این رمز را به‌صورت مستقیم به شما نمی‌گویم ولی بیش از صدبار در کتابم تکرار کرده‌ام، کتاب را بخوانید و رمز را پیدا کنید.

چند سال پیش من این کتاب را خریداری کردم و بیش سه بار آن را خواندم و فکر می‌کردم که رمز موفقیت کارنگی همان شش مرحله تبدیل اشتیاق به طلا است. این شش مرحله را آقای باب پراکتور هم توضیح داده است و من آن را به‌صورت فیلم‌های جداگانه‌ای در سایت قرار داده‌ام که می‌توانید آن‌ها را ببینید. ولی وقتی‌که با مسیرگذار تغییر آشنا شدم و آن را مطرح کردم و توانستم تغییر شخصیت ذهنی را یاد بگیرم، و وقتی‌که دانستم شرایط ذهنی بر روی جهانمان اثر می‌گذارد و دیدگاهم تغییر کرد، مجدداً فرصتی شد که این کتاب را مطالعه کنم و آن موقع بود که متوجه شدم راز مورداشاره این نبوده است، بلکه این شش مرحله مثالی از این رمز بوده است. این رمز خیلی واضح در جای‌جای کتاب گفته‌شده است، فقط باید با نگاه آقای هیل به آن کتاب نگاه کنیم. او جهان‌بینی متفاوتی داشته است.

آقای ناپلئون هیل می‌گوید این رمز دو مرحله دارد:

مرحله اول آمادگی است. یعنی فرد باید آماده باشد که ثروتمند شود. آمادگی یعنی این‌که تصمیم قطعی‌اش را بگیرد که در این مسیر قدم بگذارد و بهایش را بپردازد و تمام تلاشش را بکند که به خواسته‌اش برسد.

مرحله دوم و مرحله رمزگونه‌ای که ایشان گفته این است که فرد باید با استفاده از باورها، افکار و احساسات ثروت ساز بر روی ذهن نیمه هشیارش اثر بگذارد و ذهن نیمه هشیار یا ضمیر ناخودآگاهش را پر از افکار و باورهای ثروت ساز بکند. در مورد روش انجام این کار انواع توضیحات و مثال‌ها در کتاب آورده شده است مثل همان شش مرحله و مثال‌هایی از اعتمادبه‌نفس. و در مورد اینکه چرا باید این کار را بکند، توضیح می‌دهد که هر فکر و احساسی که بتواند به ذهن نیمه هشیار برسد، موجب ارتعاشی در جهان می‌شود. ارتعاش ذهن نیمه هشیار موجب می‌شود که فرد به سمت یک سری از موقعیت‌ها، فرصت‌ها، امکانات، شرایط و افرادی برود که او را ثروتمندتر می‌کنند و این رمزی است که ناپلئون هیل در کتابش گفته و چندین بار در جای‌جای کتاب آن را مطرح و بر روی آن تأکید کرده است.

 

لطفا کل جلسه را ازاینجا مشاهده نمایید:

👇👇👇👇👇👇

 قسمت سوم دوره "ساخت و پرورش یک ذهن ثروت ساز" مرحله دوم

 

 

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید - ناپلئون هیل

گام اول تبدیل فکر به ثروت و پول

گام دوم تبدیل فکر به ثروت و پول

گام سوم تبدیل فکر به ثروت و پول

گام چهارم تبدیل فکربه ثروت و پول

گام پنجم تبدیل فکر به ثروت و پول

 

  628        mp4        4:25min                0        رایگان


49:00
بازدید : 6332
1:30:00
بازدید : 4057
8:25min
بازدید : 3614
4:41min
بازدید : 3180
2:56min
بازدید : 2814
24 min
بازدید : 2513
12:42min
بازدید : 2257
12:20min
بازدید : 1797