دو نکته مهم در مسیر تغییر و ثروت سازی (قسمت اول)


 

دو نکته مهم در مسیر تغییر و ثروت سازی (قسمت اول) 

مباحثی که در این فایل دو جلسه ای به آن پرداخته‌شده شامل موضوعات زیر است:

موضوع اول: آموزش‌هایی که در سایت خردمندان ارائه می‌شود.

موضوع دوم: توضیحات متفاوتی راجع به دوره ذهن ثروت ساز و مرحله دوم آن.

از زمانی که یادم می‌آید به دنبال تغییر شرایطم بودم و با توجه به سختی‌هایی که داشتم می‌خواستم شرایطم را بهتر کنم. از سال ۸۰-۸۱ شروع کردم به مطالعه کردن. قبل از آن از اطرافیانم سؤال‌هایی می‌کردم ولی جواب‌های مناسبی به دست نمی‌آوردم تا اینکه در سال ۹۲ یک فراخوان و اتفاقی در  درونم افتاد که نتایج بیرونی آن‌هم آرام‌آرام مشخص شد. آن زمان بود که فهمیدم تغییر کردن، رفتن به سمت موفقیت و موفق شدن کاری است که از درون شروع می‌شود. قبل از آن فکر می‌کردم که اگر فلان شرایط بیرونیم را تغییر دهم و یا با فلانی دوست شوم یا ارتباط داشته باشم و کارهایی را انجام دهم و یا در فلان جا و فلان اداره استخدام شوم، می‌توانم پیشرفت کنم. غافل از این‌که اگر می‌خواهیم به سمت مسیر موفقیت برویم باید ذهنیتمان در مسیر موفقیت پرورش‌یافته باشد. نمی‌توانیم با انجام کارهای متضاد به نتیجه واحد برسیم. باید تلاش کنیم که کارها، اهداف،باورها، درونمان و کارهای بیرونی‌مان در یک راستا و در یک‌جهت متمرکز و به سمت هدف باشند. این نتیجه‌ای بود که طی این سال‌ها گرفتم. من قبلاً فکر می‌کردم اگر با همان ذهنیت بتوانم پولی جور کنم و کسب‌وکاری را راه‌اندازی بکنم می‌توانم شرایط بهتری را ایجاد بکنم. چند باری هم این کار را انجام دادم اما نتیجه دلخواهم را به دست نیاوردم. شرکتی تأسیس کردم، فروشی انجام داده و کالا و خدماتی را ارائه دادم اما نتیجه دلخواهم را نگرفتم. آن موقع بود که بررسی کردم که

"چه‌کاری باعث می‌شود که من موفق شوم و به نتیجه دلخواهم یعنی داشتن کسب‌وکاری با درآمد عالی برای خودم برسم؟" 

خیلی مطالعه و بررسی کردم و یک موضوع بسیار مهم را از کلیات مطالعاتم به دست آوردم و آن این بود که اگر می‌خواهم به نتیجه دلخواهم برسم باید شخصیت مرتبط با آن نتیجه را در دست داشته باشم. آن زمان فهمیدم که اگر می‌خواهم کسب‌وکار موفقی داشته باشم باید شخصیت یک کاسب را در درون و ذهن خودم داشته باشم و با دیدگاه‌ها و ایده‌های یک کاسب ‌کارکنم نه با دیدگاه‌های یک کارمند، دانشجو و نه مدیر. باید این دیدگاه‌ها را به دست بیاورم.

داشتن این دیدگاه‌ها موضوعی بود که باید یاد می‌گرفتم و آن‌ها را پیدا می‌کردم،مطالعه می‌کردم و از افرادی که این دیدگاه‌ها را داشتند و شاید حتی خودشان ‌هم نمی‌دانستند یاد می‌گرفتم. به همین دلیل شروع به بررسی کردم. آن زمان متوجه شدم ما به‌واسطه‌ی تربیتی که از محیطمان به دست می‌آوریم شخصیت درونی ما شکل می‌گیرد و اگر بخواهیم این شخصیت را تغییر بدهیم باید روی تغییر ذهنمان کارکنیم روی تغییر باورها و عقایدمان کارکنیم و آن‌ها را مجدداً انتخاب کنیم. ذهن را پاک‌سازی کنیم و عقاید جدید را در آن پرورش دهیم و این یکی از سخت‌ترین کارهاست. متوجه شدم برای این‌که این تغییر را در خودم ایجاد کنم باید از مسیری عبور کنم و اسم این مسیر را مسیرگذار گذاشتم و مراحل این مسیر را بررسی کردم. در اولین گام این مسیر را در کسب‌وکار بررسی کردم. مطالعه، تحقیق و بررسی کردم که اگر فردی بخواهد با ذهنیتی که دارد به سمت ذهنیت یک کاسب برود چه فکرهایی  را باید در درونش تغییر بدهد و چه‌کارهای بیرونی را باید انجام دهد و ماحصل این کار دوره پایه راه‌اندازی کسب‌وکار شد، دوره‌ای که در آن روش عبور از مسیرگذار راه‌اندازی کسب‌وکار را توضیح می‌دهم. البته این دوره به‌صورت پایه‌ای است و اگر فرصتی باشد دوره تکمیلی آن را ارائه خواهم داد. در دوره تکمیلی راجع به موضوعاتی که طی چندین سال یاد گرفته‌ام نکات بسیار مهمی را ارائه خواهم داد.

در زمان ارائه دوره پایه راه‌اندازی کسب‌وکار متوجه شدم که ما از چهار مرحله عبور می‌کنیم تا به هدفی که در ذهن داریم برسیم. در اولین مرحله ما بر تنش و برنات ذهنی خودمان غلبه می‌کنیم و تصمیم می‌گیریم که وارد یک مسیر شویم. مرحله دوم، مرحله‌ای است که ما احساس می‌کنیم برنامه و هدفی داریم که با شرایط فعلی و با انجام کارها و اعمالی می‌توانیم به این اهداف برسیم و شروع به عمل می‌کنیم. اما کمی که جلوتر می‌رویم اتفاقاتی می‌افتد که مطابق با برنامه ما نیست و حتی مخالف تفکراتی است که ما داشته‌ایم. و در این زمان به تنش‌های جدیدی برمی‌خوریم که این تنش‌ها، برنات ذهنی دوم می‌شوند. شروع برنات ذهنی دوم، شروع مرحله سوم است. مرحله سوم، مرحله حالت گذار است. مرحله‌ای است که تغییر اصلی اتفاق می‌افتد مرحله‌ای است که هر فردی که می‌خواهد کسب‌وکاری را شروع کند و یا تغییری در زندگی‌اش به وجود آورد، باید وارد این مرحله بشود. در این مرحله تغییر و تحولی درونی و بیرونی اتفاق می‌افتد. سال‌هاست که بر روی این مرحله متمرکزشده‌ام. اگر فردی به‌درستی از این مرحله عبور کند و صبورانه مدت‌زمان مناسب این مرحله را بگذراند و از مشکلات نگریزد و دلسرد نشود می‌تواند وارد مرحله چهارم بشود. مرحله چهارم، مرحله‌ای است که فرد احساس می‌کند تغییری که در ذهنش بوده، ایجادشده و نتیجه‌ای که می‌خواسته آرام‌آرام در حال به دست آمدن است. و در این زمان کارهایی را انجام می‌دهد که نتیجه سریع‌تر به دست آید. مرحله‌ای بعدازاین مراحل هست که اگر فرد بخواهد و تصمیم داشته باشد که رشد کند باید به سمت آن برود و آن مرحله پنجمی است که در مراحل تکمیلی راه‌اندازی کسب‌وکار و مراحل تکمیلی تغییر، بیشتر توضیح خواهم داد و صحبت خواهم کرد.

راجع به تغییر و مراحل آن بررسی‌های کلی انجام دادم، همان‌طور که گفتم مرحله حالت گذار یکی از مهم‌ترین مراحلی بود که فرد باید صبورانه از آن عبور کند. هرچقدر فردی مرحله حالت گذار را بهتر و قوی‌تر طی کند می‌تواند به موفقیت بیشتری برسد. یکی از الزامات طی کردن خوب این مسیر این است که فرد عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس بالایی را به دست بیاورد و احساس خود ارزشمندی قوی‌ای را در درونش ایجاد کند. برای این‌که بدانیم این عزت‌نفس و آگاهی از کجا به دست می‌آید دوره عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس را ارائه داده‌ام. این دوره یکی از بهترین دوره‌های مربوط به عزت‌نفس است، چون موضوعاتی را در آن مطرح کرده‌ام که خیلی از آن‌ها را نه درجایی دیده و نه شنیده‌اید. و اگر کسی تمرینات مربوط به دوره بهبود عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس را به‌خوبی انجام دهد مطمئناً در مسیر ثروت سازی قرار می‌گیرد و می‌تواند گام‌های بزرگی را در زندگی‌اش بردارد و به سمت خواسته‌هایش برود.

نتیجه سومی که در بررسی مسیرگذار راه‌اندازی کسب‌وکار به دست آوردم این بود: اگر ما می‌خواهیم کسب‌وکاری درآمدزا داشته باشیم و یا ثروتی داشته باشیم باید یک ذهن ثروت ساز داشته باشیم. ثروت یک نماد بیرونی و فیزیکی است اما برای به دست آوردنش باید ذهنی ثروت ساز داشته باشیم. ذهن خاصیت‌های متفاوتی دارد ویکی از خاصیت‌های آن، این است که با توجه به افکار، باورها و عقایدی که دارد و با توجه به تربیتی که با آن شکل‌گرفته، آینده و اتفاقات پیش روی ما را رقم می‌زند به همین دلیل هر کس جهان مربوط به ذهن خودش را دارد و جهان هر کس با دیگری متفاوت است. ذهن فقط مغز و افکار ما نیست بلکه مجموعه‌ای از سیستم قلبی و مغزی ماست، مجموعه‌ای از افکار و احساسات ماست. وقتی افکار و احساست ما راجع به موضوعی به نتیجه واحدی برسند، ذهن ارتعاشات و فرکانس‌هایی به جهان می‌فرستد که اتفاقات مربوط به آن فکر و احساس را بیشتر در اطراف ما ایجاد کند و ما جهانی را می‌بینیم که بافکر و احساس ما همخوانی دارد. به همین دلیل راجع به ذهن ثروت ساز مطالعه کرده و اطلاعاتی را به دست آوردم، با افراد ثروتمند صحبت کردم تا بدانم چه عقاید و افکاری دارند و در کنار این‌ها از صحبت‌های اساتید مختلف استفاده کردم و کتاب‌های زیادی را مطالعه کردم و متوجه شدم برای داشتن یک ذهن ثروت ساز باید ذهن را از آلودگی‌ها پاک‌کنیم و برای این کار باید هرروز تلاش کنیم. در این صورت محیط ذهن برای قرار دادن بذرهای ثروت آماده می‌شود. بذرهایی که اگر به‌درستی در ذهن قرار بگیرند به سمت ذهن ناخودآگاه می‌روند و باعث می‌شوند که ما با کمترین کار فیزیکی نتایج بهتری را به دست بیاوریم و در مسیر تغییر و ثروت سازی قرار بگیریم و بدین ترتیب دوره ساخت و پرورش یک ذهن ثروت ساز آماده شد.

دو نکته مهم در مسیر تغییر و ثروت سازی (قسمت دوم)

لطفا این مطالب را نیز مشاهده نمایید:

کل دوره "ساخت و پرورش یک ذهن ثروت ساز"

دوره کامل بهبود عزت نفس و اعتماد به نفس

"دوره پایه عبور از مسیر گذار برای راه‌اندازی کسب‌وکار"

کل مرحله دوم دوره "ساخت و پرورش یک ذهن ثروت ساز"

  776        mp        15:21min        15:21min        0        رایگان


49:00
بازدید : 8513
8:25min
بازدید : 6801
1:30:00
بازدید : 5292
5:55min
بازدید : 5277
4:41min
بازدید : 5092
2:56min
بازدید : 3674
24 min
بازدید : 3602
12:42min
بازدید : 2841
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید