10 ذهنیت و باور محدود کننده و نابود کننده کسب و کار

10 ذهنیت و باور محدود کننده و نابود کننده کسب و کار 

برخی از کسب‌وکارهای قدیمی که چند سال قبل رونق زیادی داشتند و صاحبان آن کسب‌وکارها از قدرت مالی خوبی برخوردار بودند، امروزه رو به افول هستند، و یا شاگردانی که از آن کسب‌وکار بیرون آمدند نتوانسته‌اند کسب‌وکار خودشان را تأسیس بکنند و اگر هم تأسیس کرده‌اند کسب‌وکارشان موفق نیست و مجبور شده‌اند کسب‌وکارشان را جمع بکنند. در مقابل افرادی هستند که به‌تازگی وارد کسب‌وکار و بازار شده‌اند اما به‌خوبی کار می‌کنند و درآمدی عالی به دست می‌آورند.

روی این مبحث متمرکز شدم و مطالعه و بررسی زیادی انجام دادم که چه چیزی باعث شده تا کاسبان قدیمی که اصول را می‌دانند مجبور شوند که کارشان را جمع بکنند. نتیجه‌ای که به دست آمد این بود که بازار امروز روند متفاوتی را در پیش‌گرفته است. بازار و اقتصاد امروز به سمت ارتباط با جهان پیش می‌رود و اتفاقات جهانی بر روی بازار و اقتصاد تأثیرگذار است. امروزه عوامل بسیاری هستند که بر روی قیمت یک کالا، کسب‌وکار، قیمت خدمات و بر روی موارد اقتصادی تأثیرگذار هستند. امروزه باید آمادگی بیشتری برای تغییر داشته باشیم. تغییر موضوعی ست که در کل سایت راجع به آن زیاد صحبت کرده و مقاله‌ها و فایل‌های زیادی ارائه داده‌ام.

خیلی از افرادی که چندین سال است صاحب کسب‌وکاری هستند اما کارشان رو به افول است درونا برای تغییر آماده نشده‌اند. در راستای تغییر کارهایی انجام داده‌اند، با بازار جدید آشنا شده‌اند، روش‌های تبلیغات جدید را یاد گرفته‌اند و همه تلاششان را کرده‌اند که دوام بیاورند اما نتوانسته‌اند.

دلیل‌هایی که صاحبان این کسب‌وکارها می‌آورند دلایل این‌چنینی هستند که: کسب‌وکاری قوی‌تر از ما به بازار آمده و ما را نابود کرده، یا قوانینی وضع شد که کار ما را نابود کرد و یا کاسبی در این شهر، کشور، محله، منطقه و یا در یک کار مشخص پررونق نیست و باید کار دیگری انجام داد. این دلایل برای این‌که ما ضعف خودمان را اثبات بکنیم شواهد قانع‌کننده‌ای از این دلایل می‌توان یافت. اما اگر قصد پیشرفت داریم باید روی ذهنیت خودمان متمرکز شویم و مشکلات ذهنیتمان را اصلاح بکنیم، و بعد بر روی شرایط بیرونی بازار متمرکز شویم.

ده ذهنیت مهم وجود دارد که اگر در فرد وجود داشته باشد، دیر یا زود در مسیری قرار می‌گیرد که کسب‌وکارش رو به نابودی می‌رود. ذهنیت‌هایی که مربوط به شرایط امروز بازار هستند. بعضی از این ذهنیت‌ها درگذشته مشکلی را ایجاد نمی‌کردند و اگر هم مفید نبودند، عامل ضرر و زیان هم نبودند. اما امروزه داشتن این ده ذهنیت عامل نابودی کسب‌وکار است. اگر حتی یکی از این ذهنیت‌ها را داشته باشید باید برای نابودی کسب‌وکار آماده شوید و یا این‌که تغییر کنید.بخشی از این جلسه را در لینک زیر می توانید مشاهده کنید:

بخشی از جلسه "ده ذهنیت نابود کننده کسب و کار"

لطفا مطالب را نیز مشاهده نمایید:

چگونه ایده یابی و ایده پردازی کنیم و چگونه تشخیص بدهیم ایده ما فرصت ثروت ساز است؟

"دوره پایه عبور از مسیرگذار در راه اندازی کسب و کار"

  614        mp4        59min        59min        0        ویژه فروش        65000 تومان


49:00
بازدید : 6717
1:30:00
بازدید : 4210
4:41min
بازدید : 3976
8:25min
بازدید : 3814
2:56min
بازدید : 2948
24 min
بازدید : 2704
12:42min
بازدید : 2342
5:55min
بازدید : 1990
12:20min
بازدید : 1871
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید